SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’a Japonya’dan kardeş kulüp

Beşiktaş, Uzakdoğu pazarında önemli bir adıma imza attı. Beşiktaş Sompo Japan ile Japonya Basketbol Ligi'nden San-en NeoPhoenix takımı ile kardeş kulüp oldu.

Güncellenme: 12:45, 15/03/2019
Beşiktaş’a Japonya’dan kardeş kulüp

Uzakdoğu pazarına açılmayı hedefleyen Beşiktaş, Japonya’da önemli bir anlaşmaya imza attı. Beşiktaş Sompo Japan, Japonya Basketbol Ligi takımı San-en NeoPhoenix ile kardeş kulüp oldu.

İLGİLİ HABER Şenol Güneş, 5 bin 512 gün sonra aynı heyecanı yaşayacak Şenol Güneş, 5 bin 512 gün sonra aynı heyecanı yaşayacak

Beşiktaş Kulübü, resmi internet sitesinden konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Kulübümüz, globalleşme çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarında ciddi adımlar atmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Beşiktaş Sompo Japan ile Japon Basketbol Ligi'nin güçlü takımlarından San-en NeoPhoenix arasında ‘Kardeş kulüp' anlaşması imzalandı.

Ülkemizin Japonya Büyükelçisi Hasan Murat Mercan'ın da katılımıyla gerçekleşen törende, Başkanımız Fikret Orman ve San-en NeoPhoenix Başkanı Kenjiro Hongo, iki kulübü resmen ‘Kardeş kulüp' ilan eden anlaşmayı imzaladılar.

Anlaşma kapsamında iki takım arasında A Takım ve altyapı takımları da dahil olmak üzere oyuncu ve koç değişimleri, dostluk ve hazırlık maçları, her iki ülkede faaliyet gösteren Japon şirketlerini karşılıklı olarak sponsorluk konularına dahil etmek ve pazarlama alanında farklı iş birliği ve ticari ortaklıklar yaratan ticari aktiviteler düzenlenecek.

İmza töreninde konuşan Başkanımız Fikret Orman, “Dostluğu uzun yıllara dayanan iki ülkenin iki güçlü kulübü olarak böyle bir anlaşma yaptığımız için çok mutluyuz. Anlaşma iki tarafa da fayda sağlayacak birçok aktivite ve iş birliği içeriyor. Sportif ve ticari faydaların yanı sıra, ortaklaşa hayata geçireceğimiz sosyal sorumluluk projeleriyle de iki ülke halkına da yarar sağlanacak” dedi.

San-en NeoPhoenix Başkanı Kenjiro Hongo ise, “Beşiktaş ile uzun süren görüşmeler sonunda bu iş birliğini hayata geçirdiğimiz için çok mutlu ve heyecanlıyız. Beraber çok güzel işler yapacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.”

İLGİLİ HABER Türkiye`ye statü gereği dev rakip! Türkiye`ye statü gereği dev rakip!