SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Beşiktaş’a Japonya’dan kardeş kulüp

Beşiktaş’a Japonya’dan kardeş kulüp

Beşiktaş, Uzakdoğu pazarında önemli bir adıma imza attı. Beşiktaş Sompo Japan ile Japonya Basketbol Ligi'nden San-en NeoPhoenix takımı ile kardeş kulüp oldu.

Uzakdoğu pazarına açılmayı hedefleyen Beşiktaş, Japonya’da önemli bir anlaşmaya imza attı. Beşiktaş Sompo Japan, Japonya Basketbol Ligi takımı San-en NeoPhoenix ile kardeş kulüp oldu.

14 Mart 2019 Şenol Güneş, 5 bin 512 gün sonra aynı heyecanı yaşayacak A Milli Futbol Takımı`nda 2. kez göreve gelen Şenol Güneş, 22 Mart'ta oynanacak Arnavutluk maçıyla tam 5 bin 512 gün sonra tekrar ay-yıldızlı takımın başında sahaya çıkma heyecanı yaşayacak. Milli takımda son maçına Şubat 2004'te çıkan Güneş'in, Danimarka ile oynanan dostluk maçında forma şansı verdiği futbolculardan sadece 3'ü faal olarak top koşturuyor. İlgili Haberi Oku

Beşiktaş Kulübü, resmi internet sitesinden konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Kulübümüz, globalleşme çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarında ciddi adımlar atmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Beşiktaş Sompo Japan ile Japon Basketbol Ligi'nin güçlü takımlarından San-en NeoPhoenix arasında ‘Kardeş kulüp' anlaşması imzalandı.

Ülkemizin Japonya Büyükelçisi Hasan Murat Mercan'ın da katılımıyla gerçekleşen törende, Başkanımız Fikret Orman ve San-en NeoPhoenix Başkanı Kenjiro Hongo, iki kulübü resmen ‘Kardeş kulüp' ilan eden anlaşmayı imzaladılar.

Anlaşma kapsamında iki takım arasında A Takım ve altyapı takımları da dahil olmak üzere oyuncu ve koç değişimleri, dostluk ve hazırlık maçları, her iki ülkede faaliyet gösteren Japon şirketlerini karşılıklı olarak sponsorluk konularına dahil etmek ve pazarlama alanında farklı iş birliği ve ticari ortaklıklar yaratan ticari aktiviteler düzenlenecek.

İmza töreninde konuşan Başkanımız Fikret Orman, “Dostluğu uzun yıllara dayanan iki ülkenin iki güçlü kulübü olarak böyle bir anlaşma yaptığımız için çok mutluyuz. Anlaşma iki tarafa da fayda sağlayacak birçok aktivite ve iş birliği içeriyor. Sportif ve ticari faydaların yanı sıra, ortaklaşa hayata geçireceğimiz sosyal sorumluluk projeleriyle de iki ülke halkına da yarar sağlanacak” dedi.

San-en NeoPhoenix Başkanı Kenjiro Hongo ise, “Beşiktaş ile uzun süren görüşmeler sonunda bu iş birliğini hayata geçirdiğimiz için çok mutlu ve heyecanlıyız. Beraber çok güzel işler yapacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.”

15 Mart 2019 Türkiye`ye statü gereği dev rakip! Türkiye A Milli Erkek BasketbolTakımı`nın 4. torbadan katılacağı 2019 FIBA Dünya Kupası`nda grup aşamasıkuraları, yarın çekilecek. Öte yandan Türkiye`nin, statü gereği ilk rakibi de belli oldu. İlgili Haberi Oku