SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Neymar’a soruşturma! Manchester United maçında oynamadığı halde ettiği küfür nedeniyle ceza alabilir

Paris Saint Germain'in sahasında Manchester United'a 3-1 yenilerek Şampiyonlar Ligi'ne veda ettiği maçı tribünden takip eden Neymar, ettiği küfür nedeniyle UEFA'dan üç maç ceza alma tehlikesi ile karşı karşıya...

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 13:31, 14/03/2019
Neymar’a soruşturma! Manchester United maçında oynamadığı halde ettiği küfür nedeniyle ceza alabilir

UEFA Şampiyonlar Son 16 Turu’nda deplasmanda 2-0 mağlup ettiği Manchester United’a evinde 3-1 yenilerek turnuvaya veda eden Paris Saint Germain’in Brezilyalı yıldızı Neymar, maçta oynamadığı halde ceza alabilir. Karşılaşmanın ardından resmi Instagram hesabından yaptığı açıklamalar nedeniyle UEFA’nın Disiplin Kurulu’na sevk ettiği Neymar hakkında soruşturma açıldı.

Manchester United’ın kazandığı penaltı ile ilgili oldukça sert bir yorum yapan Neymar’ın ettiği küfür nedeniyle Şampiyonlar Ligi’nde üç maç ceza alması bekleniyor.

İLGİLİ HABER Şampiyonlar Ligi`nde geceye damga vuran pozisyon! Şampiyonlar Ligi`nde geceye damga vuran pozisyon!

AÇIKLAMASINDA KÜFÜR ETMİŞTİ

Neymar, karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada, uzatma dakikalarında Manchester United lehine çalınan penaltı kararına “Bu rezalet bir karar… VAR odasına futboldan zerre kadar anlamayan 4 kişiyi koymuşlar. Pozisyonda penaltı falan yok… Sırtına çarpan topta penaltı kararı nasıl verilebilir? Gidip kendilerini s….sinler” diyerek sert tepki göstermişti.

Geçtiğimiz sezon oynanan ve Juventus’un elendiği Real Madrid maçından sonra Gianluigi Buffon, hakem Michael Oliver hakkında “Katil” ifadesini kullandığı için üç maç ceza almıştı.

İLGİLİ HABER Hidayet Türkoğlu`ndan büyük tepki! `Bu hakemlerden utanmalı` Hidayet Türkoğlu`ndan büyük tepki! `Bu hakemlerden utanmalı`

Yayınlanma Tarihi:11:56,