SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hidayet Türkoğlu’ndan büyük tepki! ‘Bu hakemlerden utanmalı’

Basketbol FIBA Şampiyonlar Ligi son 16 turu rövanşında Banvit, Alman temsilcisi Brose Bamberg'e 88-85 yenilerek elendi. Maçın ardından TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu hakemlere büyük tepki gösterdi.

Güncellenme: 08:49, 14/03/2019
Hidayet Türkoğlu’ndan büyük tepki! ‘Bu hakemlerden utanmalı’

Banvit’in FIBA Şampiyonlar Ligi son 16 tutu rövanşında Almanya temsilcisi Brose Bamberg’e 88-85 yenilerek elendiği maçın ardından mücadele hakemlerine müthiş bir tepki vardı.

Son çeyrekte kararları ile tartışılan hakemlere ilk tepki maçı yerinden izleyen TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu’dan geldi.

Sosyal medyadan görüşünü paylaşan Türkoğlu, “Banvit-Brose maçını izliyorum. FIBA bu hakemlerden utanmalı. FIBA basketbolunu bu hakemlerle geliştiremeyiz” ifadelerini kullandı.

Bu açıklamayı alıntılayan Banvit Başantrenörü Hakan Demir ise, “Ayarlanmış bir maç. İtalyan işi” diyerek maçın İtalyan hakemi Lorenzo Baldini’ye gönderme yaptı.

Demir basın toplantısında ise, “Sahada hak ettiğimizi alamadık. Takımım bu turu geçmeyi hak etti. Ancak hakemler pozisyonu izlese de yanlış kararlar verdiler. İzlemedikleri pozisyonda ise bizim olması gereken topu, onlara verdiler. Bu Şampiyonlar Ligi için bir utanç. 2019 yılındayız. 60’larda değiliz. Sahada sadece İtalyan bayrağı vardı.Ne demek istediğimi anlamışlardır” diye konuştu.