SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Schalke’den yenilgi sonrası ortalığı karıştıran tweet!

Schalke, Devler Ligi'nde Manchester City'ye 7-0 mağlup oldu ama Twitter'da golü İngiltere Başbakanı Theresa May yedi...

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 13:16, 13/03/2019
Schalke’den yenilgi sonrası ortalığı karıştıran tweet!

Şampiyonlar Ligi’nde 7-0 sonuçlanan Manchester City ile Schalke maçı sonrası Schalke sosyal medya üzerinden İngiltere Başbakanı Theresa May ile ilgili ilginç bir paylaşımda bulundu: ‘Theresa May’ın Leroy Sane’e karşı savunmasını görmek isterim.’

Her şey İngiltere’nin efsane futbolcularından Gary Lineker’in attığı bir tweet ile başladı: ‘Böyle giderse Schalke, Başbakanımız kadar ağır bir yenilgi alacak.’ Tweet’in, May’in önerdiği Brexit anlaşmasının ikinci kez reddedilmesinden yaklaşık bir saat sonra atılması dikkat çekti.

Maçın 7-0 Schalke’nin ağır yenilgisiyle bitmesinin ardından Lineker’in paylaşımını alıntılayan Alman ekip, “‘Theresa May’ın Leroy Sane’e karşı savunmasını görmek isterim’ şeklinde şaka yolu bir tweet’e imza attı. (Sane 90 dakikayı 1 gol 3 asist ile tamamladı) Schalke’nin paylaşımını futbol ve politikanın iç içe geçtiği tweetler takip etti.

Bir taraftar ‘3-0 mağlup olmasına rağmen Schalke’nin İngiltere’den daha güçlü bir savunma hattı var’ derken (backstop aynı zamanda yeni Brexit planının da adı) bir başka sosyal medya kullanıcısı May ile ilgili ‘O sürekli aynı şeyleri deniyor ve başarısız oluyor ve sonrada neden başarısız olduğunu düşünüyor’ ifadelerini kullandı.

Başka bir taraftar da Schalke’nin sadece bu zekice tweet’ten ötürü yarı finale yükselmesi gerektiğini yazdı.

Yayınlanma Tarihi:13:01,