SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Kulübünün mart ayı olağan divan kurulu toplantısı Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda gerçekleştiriliyor. Haziruna hitap eden Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, sert açıklamalarda bulundu. İşte Cengiz’in açıklamalar:

‘MALİ KONULAR KONUŞULMUYOR’

“Buradaki gündemin ana maddesi mali divan öncesi siz genel kurul üyelerini mali açıdan bilgilendirmek. Maalesef insanların bir dikkat süreci var ve sizin de dikkatiniz de dağılıyor. Maalesef bizi göreve getiren mali konular hiç konuşulmuyor. Hatta değerli arkadaşlarımız dilekçe verdi, artık öncelikli mali sorunlar değil idari sorunlar.”

‘KÖFTEYE BENZEMİYORSUNUZ’

İyi niyet esastır. Metin kardeşimin yaptığı disiplin suçudur. Divan kurulu ve başkanının bana göre olmadığı belli. Ben kimseye köfte demedim. Hiçbiriniz köfteye benzemiyorsunuz. Ben yediğimiz köfteler midemizi tırmalar diyecektim ayıp olur diye düşündüm o yüzden öyle bir ifade kullandım. Ben kendime köfte dedim.

‘DİSİPLİNE SEVK ETMEDİK’

Metin Aslan kabul ederse önümüzdeki genel kurulu yönetmesi için öneririm. Duygun başkanım size kim akıl veriyorsa sizi yanlış yönlendiriyor. Biz Metin Aslan’ı, genel kurulu yanlış yönetti diye disipline sevk etmedik. Disipline sevk edilenlerin tamamının bana kızmasına rağmen hepsine kınama verilsin dedim. Galatasaray başkanı olarak beni eleştirenlerinde yanındayım. Sakinlik bana, öfke size. Benim görevim bu. Biz kimsenin genel kurula katılmasını engellemeye çalışmadık.

‘MALİ İBRASIZLIĞI VEREBİLİYORSANIZ VERİN’

Adnan Polat dönemindeki olaylardan sonra yargıtayın aldığı karar sonrası idari ibrasızlık geçersizdir. Mali ibrasızlığı verebiliyorsanız verin. Tarihimizde ilk defa kar elde ettik. Bütün aleyhimizde tezgahlara rağmen, CAS’ta çok hayati sınavlar verdik.

‘İHBARLAR GELDİĞİNİ SÖYLEDİ’

Sicil kurulu başkanı Selçuk bey bana geldi 141 üye ile ilgili olarak Fenerbahçe ve Beşiktaşlı olduklarına dair ihbarlar geldiğini söyledi. Bu üyelere referans olan insanların haberi yok. Dosyalar ayında 31’inde kapanıyor. 30’u gecesi tek kişi getiriyor.”

Yayınlanma Tarihi:15:35,