SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe taraftarından TFF’ye basketbol isyanı

Fenerbahçeli taraftarlar, Süper Ligde Sivasspor maçının, Euroleague’deki Barcelona maçıyla aynı saate alınması nedeniyle TFF’ye isyan etti.

SKOR ÖZEL | Sercan Hamzaoğlu
Güncellenme: 09:48, 13/03/2019
Fenerbahçe taraftarından TFF’ye basketbol isyanı

Hem futbol takımı hem de basketbol takımının çıkacağı kritik maçları 15 Mart Cuma günü oynanacak. Furbol takımı Ülker Stadında saat 20.30'da Sivasspor, basketbol takımı ise saat 20.45'te Ülker Arena'da Barcelona'yı ağırlayacak.

Euroleague'in fikstürü geçen yıl Eylül ayında belli olmuştu. Sivasspor maçının tarihi ise TFF tarafından geçen hafta açıklanmıştı. Sarı-lacivertli taraftarlar da bu yüzden TFF'nin planlamasına isyan etti ve Federasyonu mail yağmuruna tuttu.

Futbol maçının gününün değiştirilmesini talep eden taraftarlar maillerinde, “Türkiye'nin Avrupadaki en büyük spor kulübü Temsilcisi Fenerbahçe basketbol takımımızın kritik Barcelona maçıyla futbol takımının maçını aynı tarihe denk getirmek Fenerbahçelileri bilerek zor duruma düşürmektir. Yüksek sayıda Basketbol ve futbol takımı kombine sahiplerini zor durumda bırakan bu kararınızı kınıyor ve düzeltmenizi bekliyoruz.” İfadelerine yer verildi.

İLGİLİ HABER Fenerbahçeli Zajc ve Atiker Konyasporlu Skubic`e milli davet! Fenerbahçeli Zajc ve Atiker Konyasporlu Skubic`e milli davet!

Yayınlanma Tarihi:09:27,