SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Russell Westbrook çıldırdı! ‘Seni ve eşini s…..’

NBA'de geçtiğimiz sezonun en değerli oyuncusu seçilen Russell Westbrook, bir taraftarın maç sırasında söylediği bir söz üzerine çıldırdı

NBA'de Oklahoma City Thunder - Utah Jazz karşılaşmasında galip gelen taraf OKC oldu (98-89) ancak maçın sonucundan çok Westbrook'un bir taraftarla girdiği sert diyalog maça damgasını vurdu.
OKC'nin yıldız oyuncusu Russell Westbrook maç sırasında bir taraftarla tartışırken 'Seni ve eşini s.... a....' ifadelerini kullandı.
Maçtan sonra konuşan yıldız oyuncu taraftarın sözlerine karşılık duygusal bir tepki verdiğini söyledi. Westbrook, taraftarın kendisine "Alışık olduğun gibi dizlerinin üzerine çök" dediğini öne sürdü. Westbrook bu sözlerin ırkçılık içerdiğini ifade etti.
"Aileme ve bana karşı yapılan saygısızlıkları kabul etmeyeceğim. Bir şeyler yapılmalı diye düşünüyorum. Maça gelip istediğini yapıp söyleyenler için bir yaptırım olmalı. Bu oyunculara büyük haksızlık. Eğer o anı tekrar yaşarsam tamamen aynı sözleri söylerdim. Kendim, ailem, çocuklarım, eşim, annem ve babam için sonuna kadar dik duracağım. O taraftarın eşine gelince, bugüne kadar hiçbir kadına el kaldırmadım, kaldırmayacağım da. Ama adam o sözü söyledikten sonra karısı da aynı sözü tekrar etti. Her şey böyle başladı. Biliyorum, siz sadece videonun sonuna bakacaksınız ama başı daha önemli ve sizin duyduğunuzdan çok daha saygısızca."
Olayların odağındaki taraftar 45 yaşındaki Shane Keisel, sadece şaka yaptığını iddia ederek, 'Dizlerine buz sür!' dediğini söyledi.
"Bir anda çıldırdı. Kız arkadaşım hiçbir şey söylemedi. Biz sadece ona takılıyorduk, günün sonunda kimse bir kadını tehdit etmemeli. Nokta." Çekilen video görüntülerinde Westbrook'un, "Onu s.... atarım eğer o b... bir daha söylerse. Sana söz veriyorum. Şaka yaptığımı sanıyorsun, yemin ediyorum, seni s.... a...... Seni ve eşini s.... atarım"
O esnada yedek sırasında oturan OKC oyuncularından Raymond Felton da takım arkadaşının sözlerini doğruladı: "Evet anlıyorum bazı sözleri söylemek yanlıştır. Ama oyuncuları ne zaman koruyacaksınız? Russ önce ona söylenen bir şeyle uğraşmak zorunda kalmamalı. Ve çok saygısız bir şey söylediler. Oradaydım. Duydum. Bu doğru değil."
Shane Keisel adlı taraftarın Twitter hesabında geçmişte Westbrook ile ilgili saldırgan paylaşımlar yaptığı görüldü. Keisel'in ırkçı terimler kullandığı da sosyal medya kullanıcıları tarafından ortaya çıkarıldı. Taraftar Twitter hesabını kilitledi.