SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Trabzonspor’da Yusuf Yazıcı’ya destek!

Trabzonspor’da Yusuf Yazıcı’ya destek!

Trabzonspor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Haluk Şahin, Yusuf Yazıcı'nın kulüp altyapısından yetişen ve bugün tüm kesimlerin takdirini kazanmış önemli bir oyuncu olduğunu söyledi.

Haluk Şahin, yaptığı açıklamada, Spor Toto Süper Lig’de Trabzonspor’un konuk ettiği Akhisarspor’u 2-1 yendiği karşılaşmada oyundan alınırken taraftarların tepki gösterdiği Yusuf Yazıcı’ya sahip çıktı.  “Yusuf, kulübümüzün altyapısından yetişen ve bugün tüm kesimlerin takdirini kazanmış önemli bir oyuncudur” diyen Şahin, “A takıma katıldığı günden itibaren gerek kişiliği gerekse futboluyla ön plana çıkmayı başarmıştır. Yusuf, Trabzonspor’un olduğu kadar milli takımımızın da geleceği adına çok önemli bir oyuncudur” ifadelerini kullandı.

11 Mart 2019 Ahmet Ağaoğlu: `Trabzonspor vitrin kulüplerden biridir` Trabzonspor Kulübü Başkanı Ağaoğlu, Trabzonspor`un 52 yıllık geçmişi, tarihi başarıları ve kamuoyu nezdinde kazandığı saygın konum ile Türk futbolunun vitrin kulüplerinden biri olduğunu söyledi. İlgili Haberi Oku

Haluk Şahin, Yusuf Yazıcı’ya Akhisarspor maçında tepki gösterilmesini doğru bulmadıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Son oynadığımız Akhisarspor maçında bir kısım taraftarımızın oyuncumuza gösterdiği tepki, bizi derinden üzmüştür. Unutulmamalıdır ki 22 yaşında olmasına rağmen bu oyuncumuz sorumluluktan asla kaçmamış, takımdaki  eksikler nedeniyle taktığı kaptanlık pazubendinin hakkını da vermiştir. Futbolcularımız, sakatlık yaşayan oyuncularımız nedeniyle performanslarının da üzerine çıkmışlar, haliyle yorgunluk yaşamışlardır. Bu yorgunluk hem fiziksel hem de mental anlamda futbolcularımızı etkilemiştir. Bu gibi durumlarda taraftarlarımızın sadece Yusuf’a değil bütün oyuncularımıza sahip çıkması gerekiyor.”

Yönetim kurulu olarak Yusuf Yazıcı’ya gereken desteği verdiklerini belirten Şahin, “Oyuncumuzla maçtan sonra görüşerek kendisine olan inancımızı yineledik. Erzurumspor maçında cezası nedeniyle oynayamayacak olan Yusuf, sonraki haftalarda yerini alıp, yine önemli işlere imza atacaktır” diye konuştu.

11 Mart 2019 Zeki Yavru Trabzonspor taraftarının tepkisine isyan etti! Akhisarspor`da forma giyen Trabzonspor`un eski futbolcusu Zeki Yavru`nun Trabzonspor-Akhisarspor maçı sonrası yaptığı yorum gündeme oturdu. Eski takımına karşı oynadığı maçta kendisine edilen küfürlere isyan eden Zeki Yavru Memleket olarak ne hal geldik! dedi. İlgili Haberi Oku