SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Konyaspor maçını spor yazarları yorumladı

Beşiktaş ile Atiker Konyaspor arasında oynanan karşılaşmayı spor yazarları değerlendirdi.

Spor Toto Süper Lig'in 25. haftasında Beşiktaş ile Atiker Konyaspor arasında oynanan ve Beşiktaş'ın 3-2 kazandığı karşılaşmayı spor yazarları yorumladı.
Lemi Çelik (Sözcü): Şenol Güneş gibi siyah-beyazlılara hem ligde hem de Şampiyonlar Ligi’nde tarihinin belki de en başarılı dönemini yaşatan bir teknik adamı itibarsızlaştırmaya çalışmak Beşiktaş taraftarına hiçbir şey kazandırmaz. Şampiyon olmasa bile Şampiyonlar Ligi’ni yakalayabilecek takımın hocasını ve futbolcusunu yuhalamanın, böyle olgun ve bilinçli bir taraftar kitlesine yakıştığını söyleyemeyiz.
Cem Dizdar (Fanatik): Dağılmanın baş gösterdiği anlarda sahneyi ilk maçında olduğu gibi yine Kagawa aldı. Tıpkı, GORA’daki Arif uzaydaki mapushane arkadaşı Zeytinburnu çocuğu Memet’e söylediği gibi; “Seni seçtim çünkü Japon’sun”!.. İşi o bitirdi...
Attila Gökçe (Milliyet). Maçın skoru bir yana, yediği ilk goldeki hatasıyla Karius’u eleştirebilirsiniz. Ona güven duygunuz da sarsılmış olabilir ama, onu aşağılamak, maç boyunca protesto etmek kime ne kazandırır, düşünmek gerek… Ayrıca Güneş’in takımca taraftarları alkışlatması sırasında da “yuh” sesleri ve “istifa” istekleri duyuldu. Ayıp olmadı mı arkadaşlar? Size göre helalleşme böyle mi olur!
Ali Ece (Fanatik): Beşiktaş ikinci yarıda da uzun süre üstündü ancak gol pozisyonlarını müsrif bir mirasyedinin bozuk paraları gibi harcadı. Fofana güzel aşırdı, Karius tarla korkuluğundan hallice çaresiz kaldı. Son sözü Kagawa “Sahanın en teknik harikası benim” dercesine vurarak söyledi.
Bilal Meşe (Milliyet): Neyse ki doksan artı üçte, Kagawa, Adriano’nun asistini gole çevirirken, Kartal’ı ipten alırken, taraftarın tepkilerine hedef olan Şenol Güneş’in tribünleri alkışlaması acaba erken bir veda mıydı?