SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vodafone Park’ta Şenol Güneş’e şok tepki! Küfürlü tezahürat ve yaşananlar…

Süper Lig'in 25. haftasında sahasında Atiker Konyaspor'u ağırlayan Beşiktaş'ta maç öncesi Şenol Güneş gerilimi yaşandı. Sezon sonunda Milli Takım'ın başına geçecek olan tecrübeli çalıştırıcıya siyah beyazlı taraftarlar küfürlü tezahüratlarla tepki gösterdi. Maçın son anlarında ise "Şenol istifa" ve "Yönetim istifa" tezahüratları yapıldı. Karşılaşmanın bitimiyle birlikte Şenol Güneş takımı orta sahada topladı ve kendisini protesto eden taraftarlara alkışlarla karşılık verdi

Güncellenme: 23:15, 10/03/2019
Vodafone Park’ta Şenol Güneş’e şok tepki! Küfürlü tezahürat ve yaşananlar…

Beşiktaş’ın teknik direktörü Şenol Güneş, Atiker Konyaspor maçı öncesinde, maç oynanırken ve maç sonunda siyah beyazlı taraftarların tepkisiyle karşılaştı.

Sezon sonunda Beşiktaş’tan ayrılacağını açıklayan deneyimli teknik adam, A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörlüğü’ne getirilmişti.

Vodafone Park’taki Konyaspor maçı öncesinde ise Beşiktaş taraftarının Şenol Güneş’e tepkisi vardı.

Takım kadroları sayılırken Güneş’i ıslıklayan taraftarlar, yardımcı antrenör Guti’ye sevgi gösterisinde bulundu.

Maç başlamadan önce “I love you Guti” tezahüratları yapan Beşiktaşlılar, “Beşiktaş’ı satanın a…. k….” şeklinde küfürlü tezahürat yaptı.

Karşılaşmanın son dakikalarında ise “Şenol istifa” ve “Yönetim istifa” diye bağıran Beşiktaşlı taraftarlar “Ne zaman şampiyonluk diye bağırsak, kursağımızda kalıyor. Söylesene, bize hocam, takım niye oynamıyor?” bestesini söyledi.

İLGİLİ HABER Loris Karius`a tepki ve destek! `Liverpool`un bize attığı 9. gol` Loris Karius`a tepki ve destek! `Liverpool`un bize attığı 9. gol`

MAÇTAN SONRA TAKIMI ORTA SAHADA TOPLADI!

Karşılaşmanın bitiş düdüğüyle birlikte teknik direktör Şenol Güneş bütün takımı orta sahada topladı.

Taraftarların tepkilerine rağmen tribünlere el sallayan Şenol Güneş, veda eder bir havayla kendisini protesto eden taraftarlara “Bravo” diyerek seslendi.

Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında tribünleri alkışlamasıyla ilgili soruyu yanıtlayan Güneş, şunları söyledi:

“Duygularım, tepkilerim, kızgınlıklarım olabilir ama hata yapma hakkım yok. Büyük bir kurumun başındayım. Acılarım var, hiç paylaşmadım. Oyuncuların duygularına bakın. Ne yaptılar, ellerinden geleni yaptılar, savaştılar. Korkum seyirciyle kopuşun olması. Bunu düzeltemezsiniz. Ben onların ortasında olup, tribünleri selamlamalarını düşündüm. Bu oyuncuların hepsi gidecek mi, bu travmayı görmeyecek mi? Hoca dümen çeviriyorsa görürler, öyle bir şey olmadığını da biliyorlar. Bu camianın parçalanmasına izin verilmemeli. Bu takımı yolda bulmadım. Başkan çile çekerek geldi.”

Başkan Fikret Orman’ın soyunma odasına gelmesine değinen Güneş, “Başkan kulübü seviyor, kulübün ekonomisi için uğraşıyor. Takımda moral bozukluğu olursa destek vermeye çalışıyor. Başkanın niyeti takımı bir arada tutabilmek.” diye konuştu.

“Beşiktaş için ne yapabiliriz diye kalıyorum.” değerlendirmesinde bulunan Güneş, “Gitmem sonrası bir hoca gerekiyor, maliyeti var. Yönetim var, kongresi var. Duruşumda sıkıntı yok. Tepkilere rağmen sevgiyi hala devam ettiriyorum. Gülü seven dikenine katlanır. Bazen diken ben oluyorum. Gelmemi istemeyen yöneticiler vardı, şimdi gitmeyeyim diye yönetime saldıranlar var. İstifa edecekmişim, bana mesajlar geliyor, ‘sakın ha’ diyenler var. Şimdi gitmiyorum. Gitsem ‘bırakıp kaçtı’ diyecekler. Ben buradayım. Şu günkü heyecanımla haftaya olacak heyecanım değişmeyecek.” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Beşiktaş`ta Quaresma-Medel gerilimi! Frikiği kullandırtmadı, tokat attı! Beşiktaş`ta Quaresma-Medel gerilimi! Frikiği kullandırtmadı, tokat attı!

Yayınlanma Tarihi:19:16,