SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe ile TFF arasında soğuk savaş!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un eleştirip Asbaşkan Semih Özsoy’un “Fenerbahçe’yi yedirmeyiz” dediği Cengiz Zülfikaroğlu’nun yeni görevi, Fenerbahçe ile Beşiktaşl’ın arasını açabilir.

Güncellenme: 12:51, 10/03/2019
Fenerbahçe ile TFF arasında soğuk savaş!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Fenerbahçe arasındaki gerilim, yeni bir boyut kazandı. Kanarya'nın patronu Ali Koç'un TFF'yi ‘lobi'lerin yönettiği şeklindeki eleştirilerini Asbaşkan Semih Özsoy, “Fenerbahçe camiasını Şeref Yalçın ile Cengiz Zülfikaroğlu'na yedirmeyiz” diyerek desteklemişti. Ardından sarı-lacivertli kulüp eski yöneticisi, TFF Başkanvekili Nihat Özdemir ile karşı karşıya da gelmişti. TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in istifasıyla başlayan yeni süreçte kritik bir noktaya gelindi. Demirören'in koltuğu bırakmasının ardından başkanlık görevine Hüsnü Güreli getirilmişti.

İLGİLİ HABER TFF`den vefat eden iki Ankaragücü taraftarının ailesine destek kararı! TFF`den vefat eden iki Ankaragücü taraftarının ailesine destek kararı!

EN ÜSTTE İKİ BEŞİKTAŞLI

Güreli’den boşalan başkanvekilliğini ise Fenerbahçe'nin tepki gösterdiği Cengiz Zülfikaroğlu üstlenecek. Zülfikaroğlu ile TFF yönetimindeki beş başkanvekilinden ikisi Fenerbahçeli, biri Galatasaraylı, biri Beşiktaşlı, biri ise Trabzonsporlu olacak. Başkan Hüsnü Güreli de dahil edildiğinde TFF üst yönetiminde ağırlık Beşiktaş ve Fenerbahçeli isimlere kayacak.

İLGİLİ HABER Arda Turan Medipol Başakşehir Fenerbahçe maçına damga vurdu! Arda Turan Medipol Başakşehir Fenerbahçe maçına damga vurdu!