SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya’da sahalarda eşine az rastlanır olay… Rakip takımın taktiğini gizlice okudu

Almanya'da Hamburg ile Fürth arasında oynanan karşılaşmada sahalarda eşine az rastlanır bir olay yaşandı. Hamburg Kaptanı Aaron Hunt'un teknik direktöründen aldığı taktik kağıdı kenara fırlatmasının ardından, Fürth yardımcı antrenörün hamlesi tartışma yarattı.

Almanya İkinci Ligi'nde Hamburg ile Fürth arasında oynanan karşılaşma, ilginç bir ana sahne oldu.
Karşılaşmanın 38. dakikasında sakatlık nedeniyle değişiklik yapmak zorunda kalan Hamburg Teknik Direktörü Hannes Wolf, takımının oynadığı taktikte de bazı oynamalar yaptı.
Yaptığı taktiksel değişiklikleri bir kağıt parçasına yazarak futbolcusu Gotoku Sakai'ye veren Hannes Wolf, yeni taktiğin Kaptan Aaron Hunt'a iletilmesini istedi.
Bu durumu fırsat bilen Fürth yardımcı antrenörü Andre Mijatovic, kağıdı yerden aldığı gibi yedek kulübesine gitti ve Hamburg'un yeni taktiğinim okudu.
İkili, taktiği birlikte okuyup takım arkadaşlarına gerekli uyarıları yaptıktan sonra Gotoku Sakai, taktiğin yazılı olduğu kağıdı saha kenarına fırlattı.
Yaşanan bu olay, Almanya'da tartışma konusu olurken Hamburg, 85. dakikada Kaptan Aaron Hunt'un attığı golle karşılaşmayı yine de 1-0 kazanmayı bildi.