SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tümer Metin ve Mehmet Demirkol’dan flaş Şenol Güneş sözleri!

BeinSports yorumcuları Tümer Metin ve Mehmet Demirkol Milli Takım'ın başına getirilen Şenol Güneş ile ilgili çarpıcı yorumlarda bulundu. Güneş'in Beşiktaş'ı hemen bırakması gerektiğini söyleyen Tümer Metin, ''Şenol Hoca formsuz dedim, benim üzerime yıktılar' dedi.

2 SENEDİR GÖREVDE DEĞİL(TÜMER METİN) ---- Şenol Güneş 2 senedir görevde değil, geçen seneki Fenerbahçe maçından bu yana görevde değil. Daha önce de söyledim, Şenol hoca formsuz dedim, benim üzerime yıktılar.
ŞENOL GÜNEŞ ZARAR GÖRECEK ----- Daha önce anlaşma yapılmış, saklanılmış. Olur bunlar. Şimdi de konuşmuyor Şenol Hoca Milli Takım ile ilgili. Açıklama yapıldı. Bu işin sonunda Şenol Hoca zarar görecek. Kaybedilen her puan Şenol Hoca’ya yazılacak.
AYRILIKLAR DOĞRU OLMUYOR ----- Bizim ülkemizde ayrılıklar doğru şekilde olmuyor. Ayrılıklarda herkes kendini bir şekilde doğru ifade edemiyor. İşin kötü tarafı gerçekten kalan 10 haftada zarar görebilecek düzeye getirildi.
BAŞAKŞEHİR DAHA ÖNCE YAPMADI ----- Böyle bir oyun farkıyla, böyle bir istikrarla, Başakşehir dışında 3 büyük takımımızdan herhangi biri olsa 'klipleri hazırla' derdik. Bunu niye söyleyemiyoruz? Daha önce Başakşehir böyle bir şey yapmadı. Ama bu sene yakınlar, 8 puan ilk kez oluyor.
LAMPARD GİBİ ATTI ------ Ben Zeki Yavru'nun yerinde olsam, bu akşam jübile yaparım. Ya da sezon sonunda jübile yaparım, bir daha oynamasın Zeki, Lampard golleri attı.
GÜNEŞ SİNİRLENDİ ÇÜNKÜ...(MEHMET DEMİRKOL) ------ Şenol Güneş basın toplantısında neye sinirleniyor? Muhtemelen federasyon ile yaptığı protokol gereği bu anlaşma sezon sonuna kadar açıklanamayacaktı. Erken açıklandığından sinirli herhalde.
FORMDA İSİM YÖNETİR ----- Milli takım teknik direktörlüğü tam zamanlı bir iş değil. İkisi birlikte yapılabilir. Şenol Hoca seviyesinde birinin motivasyonu dağılmaz. Formda oyuncular nasıl oynuyorsa, ülkenin en formda ismi milli takımı yönetmeli.
BAŞAKŞEHİR'İN DEZAVANTAJI... ----- Başakşehir'in tek dezavantajı camiasız olması ve hikayesiz oluşu. Başakşehir'e oynaması için bir top, bir saha gerekiyor sadece. Her yerde aynı oyunu oynuyorlar. Hiçbir şeyden etkilenmiyorlar. Galatasaray ise her şeyden etkileniyor.
DEPLASMANI HALLEDEMİYOR ------ Galatasaray, deplasman maçlarını halledemiyor. Bunu oyuncular üzerinden anlatamayız. Savunma hattı ve Selçuk İnan ilk yarıda yok. Şampiyonluğa giderken bu tip değişiklikler zaten olmayan orta saha oyununu geriye götürebiliyor. Galatasaray ilk yarıda coşkulu bir oyun oynuyor ama deplasmanda standardı oturtamıyor.
MELO-SELÇUK OLAMIYOR ----- Başakşehir 15 puan kaybedebilir, ama Galatasaray 5 puan alacak mı? Galatasaray’da 1 oyuncu daha olsa her şey tam olacak. Orta sahadaki iki oyuncu Melo-Selçuk olamıyor. Onyekuru ve Mitroglou birlikte oynayabilir ancak arka taraf kurulmuyor.
GÜNEŞ ERKEN GİTSİN(ŞANSAL BÜYÜKA) ----- Federasyon, Şenol Hoca'nın sözleşme başlangıcını 15 Mart'a çeksin, hoca Milli Takım'a erken gitsin, Beşiktaş da kendi yoluna baksın yeni hocasıyla