SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

SON DAKİKA Şenol Güneş Haziran’ı beklemeyecek

A Milli Takımın başına geçme konusunda TFF ile anlaşan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in, haziran ayında Milli Takım'ı çalıştırmaya başlayacağı açıklanmıştı. Ancak Şenol Güneş Arnavutluk ve Moldova maçlarında da Milli Takım'ın başında olacağı öğrenildi.

Güncellenme: 17:05, 05/03/2019
SON DAKİKA Şenol Güneş Haziran’ı beklemeyecek

A Milli Takım’da teknik direktörlük görevi 1 Haziran 2019’da başlayacak Şenol Güneş, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) elemelerinde bu ay oynanacak Arnavutluk ve Moldova müsabakalarında ay-yıldızlı ekibin başında sahaya çıkacak.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Beşiktaş’taki görevi devam eden tecrübeli teknik adam, TFF tarafından Arnavutluk ve Moldova müsabakaları için de görevlendirildi.

İLGİLİ HABER Süper Lig`de yaprak dökümü! Son kurban Mehmet Özdilek Süper Lig`de yaprak dökümü! Son kurban Mehmet Özdilek

A Milli Takım, EURO 2020 Elemeleri H Grubu’nda 22 Mart’ta deplasmanda Arnavutluk, 25 Mart’ta Eskişehir’de Moldova ile karşı karşıya gelecek.

TFF, A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörlüğü için Şenol Güneş ile 1 Haziran 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, EURO 2020 ve 2022 FIFA Dünya Kupası’nı kapsayacak şekilde 4 yıllık anlaşma sağlamıştı.

İLGİLİ HABER Tümer Metin ve Mehmet Demirkol`dan flaş Şenol Güneş sözleri! Tümer Metin ve Mehmet Demirkol`dan flaş Şenol Güneş sözleri!

DAHA ÖNCE UYGUN BULMADIĞINI SÖYLEMİŞTİ

Teknik Direktör Şenol Güneş, daha önce yaptığı bir basın toplantısında hem Beşiktaş’ı hem de Milli Takım’ı çalıştırmayı felsefe olarak doğru bulmadığını söylemişti. Şenol Güneş, 29 Temmuz 2017 tarihinde yaptığı konuşmada “Hem Beşiktaş’ı hem de başka bir takımı çalıştırmayı felsefe olarak uygun bulmuyorum. Kendi adıma tutarlı ve adaletli olmam gerekiyor. Ülke adına bize bir talep olursa da orada söz sahibi ben değilim, başkandır” ifadelerini kullanmıştı.

Yayınlanma Tarihi:15:25,