SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Erzurumspor Galatasaray maçını spor yazarları yorumladı

Spor yazarları, Erzurumspor ile Galatasaray arasında oynanan karşılaşmayı değerlendirdi.

Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında oynanan ve 1-1 berabere biten Erzurumspor-Galatasaray maçını spor yazarları yorumladı.
Lemi Çelik (Sözcü): Fatih hoca yapmış olduğu oyuncu ve saha içindeki sistem değişiklikleriyle oyuna doğru müdahaleler yaptı. Ama bu hamleler takımı galibiyete taşıyamadı. Bu puan kaybıyla G.Saray’ın şampiyonluğu Erzurum’da bıraktığını söyleyebiliriz. Hakem Cüneyt Çakır son derece başarılı ve iyi bir performans sergileyip başarılı bir yönetim gösterdi.
Mehmet Demirkol (Fanatik): İkinci yarıda Linnes oyuna girince oyun boyun uzadı ama Galatasaray ceza sahasına inmeye başladı. Diğer taraftan orta sahasız git gelli bir oyuna döndü. İbrahim Akdağ kesicilik ve organizasyondaki mükemmeliyetinin yarısını son şut/pas tercihlerinde yapsa maçın yıldızı olabilirdi. Galatasaray’ın onca hücumcuyla maçı alamaması sorgulanabilir. Ama asıl sorgulanması gereken oyuna hiç hakim olamayışlarıydı.
Şansal Büyüka (Milliyet): Erzurumspor'un beraberliğe razı olmayıp, hatta son dakikalarda savunmasında riskler alarak galibiyet golü aramasını çok takdir ettim. Zaten birer puan iki takıma da yarasa, bitiş düdüğü ile birlikte sahada böyle çökmezlerdi. "Dadaş'ın yüreği mert, yumruğu serttir. Çileden çıkarsa başına derttir" derler. Öyle oldu, Erzurumspor bu bir puanla kendini kurtaramadı ama Galatasaray'ın başına dert oldu.
Umut Eken (Fanatik): Aslında rakip kaleye gitmenin kolaylaştığı bir oyun varoldu. Bu zenginliğe rağmen Galatasaray'ın onca yetenekli ayağıyla skor üretememesi geçen haftaki Akhisar maçı ile birlikte değerlendirilmeli. Galatasaray skor üretemiyor. O zaman da şu soru akla geliyor; Diagne ve Mitroglou'nun hücum hattının Eren Derdiyok'lu dönemden farkı ne?
İbrahim Yıldız (Habertürk): Galatasaray, Başakşehir’le arasında bulunan 8 puan farkı kapatabilir. Yeter ki, kazanma alışkanlığını sürdürebilir hale getirsin. Galatasaray’ın en büyük rakibi kendi iç düzenini oturtamayışı. Önümüzdeki haftalar iki takımın şampiyonluk yarışını şekillendirecek. Daha az puan kaybeden mutlu sona ulaşacak şüphesiz.
Deniz Çoban (Fanatik): Maç içerisinde Cüneyt Çakır’ın her iki takım için de göstermediği bir iki sarı karttan bahsedilebilir. Ancak oyun genelinde başarılı bir maç yönettiğini söyleyebiliriz.