SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Teknik adamların maçı

Aksiyonu bol, reytingi yüksek, topun bir o kalede, bir bu kalede olduğu gollü bir maç izledik. Rize'nin ligin ikinci yarısındaki müthiş çıkışı, F.Bahçe'nin derbideki geri dönüşü reytingi arttırdı. İlk yarıdaki oyuna bakarsak sarı-lacivertliler rakip kim olursa olsun artık pes etmiyor, goller atıyor, taraftarını sevindiriyor. Ama ikinci yarıda 10 kişilik Rize, rakibine sahayı dar edince insanın aklına da, “bu işte bir uğursuzluk mu var?” diye de gelmiyor değil. F.Bahçe, Moses'ın penaltı golü ile artık şeytanın bacağını kırdı.

Ligimizdeki iki başarılı teknik direktörün stratejileri maçın kaderini belirledi desek yanlış olmayacak. Ersun Yanal, eleştirilse de taraftara iyi bir maç izletmek ve şiddetle puana ihtiyacı olduğu için sahaya ofansif bir takım çıkardı. Doğal olarak çıkıştaki bir takıma karşı böyle çıkarsanız gol de atarsınız, gol de yersiniz. Okan Buruk ise topa sahip olmaya çalışan, agresif bir kadro sahaya sürdü. İlk yarıda Rize sahaya iyi dağıldı, ikili mücadelelerde kora kor mücadele etti, kanatları iyi kullandı ve ilk golü atmayı bile başardı. Ancak sarı-lacivertliler en kritik anlarda 2 gol atarak devreyi önde kapattı. Rize'nin 10 kişi kalması, F.Bahçe'nin ekmeğine adeta yağ sürdü. İkinci yarıda F.Bahçe defansı adam paylaşımını yanlış yapınca ani gelişen atakta golü yedi. Ancak maçın sonlarında garip bir penaltı kararı sonrası sarı-lacivertliler galip geldi ve rahat bir nefes aldı.

Hakem Meler kritik kararlara imza attı. Muriqi'nin, Serdar'ı ceza sahasında itmesine penaltı verebilirdi. Nakoulma'nın, Valbuena'yı düşürmesini şarj olarak değerlendirdi, haklıydı. Moroziuk'un 2. sarıdan ihracı doğru karardı. Penaltı pozisyonunda, Saadane önde olmasına rağmen kolunu fazla açınca Serdar'ın yüzüne çarptı. Hakem penaltıyı verince devreye VAR girdi. Masadaki 3 hakem Meler'i ikna edemeyince bu sefer de 4. hakem devreye girdi. Buna rağmen Meler bildiğini okudu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek