SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
TFF, Şenol Güneş’i Mart ayındaki iki maça çıkartacak

TFF, Şenol Güneş’i Mart ayındaki iki maça çıkartacak

TFF'nin Şenol Güneş'i Mart ayındaki iki maça çıkartması için Beşiktaş'dan onay almasına gerek olmadığı ortaya çıktı.

Türkiye Futbol Federasyonu ile Şenol Güneş arasında imzalanan 4 yıllık sözleşme, 1 Haziran 2019’dan itibaren geçerli olacak. Peki A Milli Takım’ın 22 Mart ve 25 Mart’ta oynayacağı Arnavutluk ve Moldova maçlarına hangi teknik direktör ile çıkacak?

Sporx’in haberine göre, hem Beşiktaş hem A Milli Takım’ı çalıştırmayacağını açıklamasına rağmen açık bir kapı bırakan Şenol Güneş, iki takımı da aynı anda çalıştırabileceğinin sinyalini vermişti.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun talimatlarına göre; Şenol Güneş’in A Milli Takım’ın 22 ve 25 Mart’ta oynayacağı Arnavutluk ve Moldova maçlarına çıkması için Beşiktaş’tan herhangi bir şekilde izin almasına gerek yok.

TFF Yönetimi, Şenol Güneş’in bu iki maça çıkmasını istiyorsa; Beşikaş kulübüne sadece bir bilgilendirme yaparak “onay” almaksızın Güneş’i bu iki maçta da takımın başında görevlendirebilir

TFF’nin ilgili maddesi şu şekilde; “TFF acil ve gerekli gördüğü hallerde yapacağı değerlendirmeye göre seçtiği teknik adamı, kulübü ile ilişkisi devam etmek kaydı ile Milli Takımlarda belli bir süre için görevlendirmeye yetkilidir”

Beşiktaş Yöneticisi Ahmet Kavalcı, Şenol Güneş’in durumu ile ilgili TRT Spor’da şu açıklamayı yaptı.

“TFF, mart ayındaki maçlarda Şenol Güneş’in Milli Takım’ın başında olmasını isterse, kurallara göre biz zaten buna izin vermeye mecburuz.”

28 Şubat 2019 Son dakika! Türkiye Futbol Federasyonu Milli Takım`ın başına Şenol Güneş`i getirdi Türkiye Futbol Federasyonu, A Milli Takım teknik direktörlüğüne Şenol Güneş`in getirildiğini açıkladı. 2002 Dünya Kupası`nda Türkiye`ye dünya üçüncülüğü yaşatan Şenol Güneş 16 yıl sonra tekrar göreve getirildi. İlgili Haberi Oku

28 Şubat 2019 Yıldırım Demirören kimdir? Yıldırım Demirören nereli, işte hayatı... Yıldırım Demirören uzun süredir TFF başkanlığı görevi yönetiyordu ve istifa etti. Yıldırım Demirören`in adının gündemin ilk sıralarına yükselmesiyle Yıldırım Demirören kimdir sorusu önem kazandı. İşte Yıldırım Demirören`in merak edilen hayatı... İlgili Haberi Oku