SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

SON DAKİKA | Medipol Başakşehir-Bursaspor maçına kar engeli!

Son dakika gelişmesi... Spor Toto Süper Lig 23. haftasında Medipol Başakşehir ve Bursaspor arasında oynanan mücadele 5. dakikada yoğun kar yağışı nedeniyle tatil edildi. Hava durumunun uygun olması halinde mücadele yarın (Pazar) 19:00'da kaldığı yerden devam edecek.

Spor Toto Süper Lig 23. haftasında Medipol Başakşehir ve Bursaspor arasındaki maç yoğun kar yağışı nedeniyle 5. dakikada durdu ve yarına (Pazar) ertelendi.
İstanbul'un Başakşehir semtindeki yoğun kar yağışı saha çizgilerinin tamamen kaybolmasına yol açınca hakem Halis Özkahya 5. dakikada oyunu durdurdu ve soyunma odasına gitti.
Hava durumu hakkında alınan bilginin ardından karşılaşmanın tatil edilmesine karar verildi.
Hava koşullarının uygun olması halinde maçın Pazar günü 19:00'da oynanmasına karar verildi.
Pazar günü de hava şartları uygun olmazsa maç ileri bir tarihte oynanacak.
Konuyla ilgili açıklama yapan Bursaspor Başkanı Ali Ay, "Maalesef görüntüyü engellediği için görüş mesafesi, hakemin kararlarında hata olabileceği için hocam böyle uygun gördü. Ama yarın akşam daha fazla yağış olacağı söyleniyor, bakacağız. Buraya gelirken 5 km ötede hiçbir şey yok. Burası sanki Uludağ gibi" ifadelerini kullandı.
Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ ise "Zemindeki kardan dolayı değil, hakem ve kalecilerin görüş mesafesinde sıkıntı yaşadığı için erteleme kararı verildi. Yarın öğleden sonra hava şartlarının daha iyi olacağı söylenmiş." dedi.
Öte yandan iki takım taraftarları maçın tatil edildiğinin stadyum hoparlörlerinden anons edilmesinin ardından stattan ayrıldı.