SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Carlos Kameni’den İspanyol basınına şok açıklamalar: ‘Boş yapıyorlar!’

Fenerbahçe'de kadro dışı bırakılan tecrübeli kaleci Carlos Kameni, İspanya'nın ünlü gazetesi Marca'ya flaş açıklamalarda bulundu. Haber "Kameni'nin Türkiye cehennemi" başlığıyla verilirken Kameni kendisinin sebepsiz yere kadro dışı bırakıldığını ifade etti.

Fenerbahçe kadrosuna geçen sezonun başında dahil olan Kamerunlu file bekçisi Carlos Kameni, İspanya'nın önde gelen gazetelerinden Marca'ya çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.
1 Mart 2018'de oynanan ve 3-1 kaybedilen Beşiktaş maçından sonra forma şansı bulamayan Kameni, kulübün kendisine lisans çıkarmadığını ve altyapı tesislerinde çalışmak zorunda bırakıldığını açıkladı.
"Kameni'nin Türkiye'deki cehennemi" başlığıyla verilen haberde deneyimli file bekçisi bir noktada İspanya'ya dönmek istediğini ve kariyerine bu şekilde devam edemeyeceğini söyledi.
Kameni ayrıca "Burası farklı bir dünya. Buraya ilk geldiğimde farklı şeyler söylenmişti, şimdi böyle şeyler yaşıyorum. Böyle olacağını hayal bile edemezdim. Van Persie, Pepe, Sneijder veya Podolski gibi yıldızlar da buradan güzel bir şekilde ayrılamamıştı. Değişen bir şey yok" dedi.
Marca yaşanan süreci mobbing olarak değerlendirirken Carlos Kameni sözlerine şöyle devam etti.
"Aykut Kocaman, beni Kasım ayında hiçbir gerekçe göstermeden kadro dışı bıraktı. Phillip Cocu döneminde de oynamadım ama yalnız başıma çalışıp eve gidiyordum. Önümüzdeki yaz ayrılmayı düşünüyorum ama bunu hiçbir şey hissetmeksizin yapacağım. Bu, gerçekten son derece sevimsiz bir durum ve yaşadığınız dünyayı sorgulamanıza neden oluyor."
"Türkiye'de futbol camiasındaki insanlar çok tuhaf. Havayı çok bulandırıyorlar, çok boş yapıyorlar ve bu beni zaman zaman etkiledi. Beni görmek onları bu kadar mı mutsuz ediyor, gösterdikleri kadar kötü müyüm diye soruyordum kendime ancak hala oynamaya devam edecek gücüm var. Bunlar beni sadece güçlendirdi, önümüzdeki birkaç ay içerisinde durumumu çözeceğim umarım..."
Fotoğraflar: Depo Photos