SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Hakan  Keleş: “Hakemler baskı altında kalıyor”

Hakan Keleş: “Hakemler baskı altında kalıyor”

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor'un teknik direktörü Hakan Keleş, rakiplerinin yaptığı açıklamaların hakemleri baskı altına aldığını savundu.

Sivasspor’un teknik direktörü Hakan Keleş, antrenman öncesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ligde geçen hafta deplasmanda Büyükşehir Belediye Erzurumspor karşısında iyi oynadıklarını ancak mağlup olduklarını anımsattı. Hakemler hakkında bu zamana kadar konuşmadığını vurgulayan Keleş, “Zaten kulüp olarak böyle bir prensibimiz var. Senelerdir konuşmuyoruz, ligin 22 haftasında hiç konuşmadık. Ama bakıyorum özellikle rakiplerimiz her hafta, yöneticisi, başkanı, futbolcusu ve hocası hepsi, bir sonraki maçta hakemleri etkileyebilmek için açıklamalar yapıyor.” ifadelerini kullandı. Kulüp olarak hakemler hakkında böyle bir açıklama yapmadıklarını ve yapmayacaklarını dile getiren Keleş, “Erzurum deplasmanında hakemlerin bu açıklamalardan etkilendiğini gördüm. Sahada oyuna odaklı olmaya çalışıyoruz, onun için mücadele ediyoruz.” diye konuştu.

Yapılan açıklamalarla hakemlerin baskı altına alındığını savunan Keleş, şunları kaydetti:

“Bundan sonra etkileneceklerini düşünmüyorum, yeni bir Merkez Hakem Kurulu (MHK) geldi. İnşallah hakemler hakkında yapılan açıklamalara bir tedbir alırlar. Maçlarda bir sürü pozisyonumuz var, hiçbirini dile getirmiyoruz. Erzurumspor maçında Emre Kılıç’a yapılan iki tane penaltı var. Kulüp olarak hiçbir şekilde hakemleri konuşmadık. Hakemlerden biz de sıkıntı çekiyoruz ama konuşmuyoruz. Rakiplere bakıyorum başkanından tutun, hocası, futbolcusu, bütün herkes hakemler hakkında enteresan açıklamalar yapıyorlar, ceza aldıkları yok. Oyunda hakemlerin etkilendiğini düşünüyorum. Hakemler baskı altında kalıyor.” Video Yardımcı Hakem (VAR) sisteminin yeni yeni oturmaya başladığını aktaran Keleş, hakemlerin baskı altına alınmadan rahat bırakılması gerektiğine vurgu yaptı. Keleş, Büyükşehir Belediye Erzurumspor karşısında kaybettikleri 3 puanı ligde bu hafta Antalyaspor maçını kazanarak, telafi etmek istediklerini sözlerine ekledi.

20 Şubat 2019 Sivasspor`un 35`lik forveti Kone: `Eskiden baba diyorlardı, şimdi dede diyorlar` Demir Grup Sivasspor`un 35 yaşındaki forveti Arouna Kone, ligde son 4 maçta 5 kez fileleri havalandırdı, 1 asist yaptı. Gol sevinçlerini elinde baston varmış gibi ilginç bir dansla kutlayan Kone, yaşıyla ilgili eleştirilere de golleriyle cevap veriyor İlgili Haberi Oku