SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray’dan taraftarlarına uyarı!

Galatasaray’dan taraftarlarına uyarı!

Galatasaray, Benfica karşılaşması için takımı Portekiz'de destekleyecek taraftarlarına öneri ve uyarıları bulundu.

Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi Son 32 Turu rövanşında yarın deplasmanda Portekiz ekibi Benfica ile karşılaşacak. Sarı-kırmızılılar, bu müsabakayı takip edecek Portekiz'deki taraftarlarına bazı öneri ve uyarıları bulundu. Resmi internet sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, öneri ve uyarılar şöyle:

“Bileti olmayan taraftarlarımıza, güvenlik önlemleri sebebiyle Lizbon'da bilet satışı yapılmayacaktır. Galatasaray Taraftarlarının toplanma noktası olarak belirlenen ‘Terreiro do Paço’ meydanında toplanması gerekmektedir. Toplanma saati olarak yerel saat ile 17.:00 belirlenmiştir. Galatasaray Taraftarlarının, Lizbon'da metro ile seyahat etmesi tavsiye edilmektedir.

Taraftarlarımız üç gün boyunca geçerli olan metro biletlerini satın alarak seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Bu biletler otobüs ve tramvay seyahatlerinde de geçerli olacaktır. 6 yaşından küçük çocuklar stadyuma alınmayacaktır. 6 yaşından büyük çocukların maça girebilmesi için geçerli bilete sahip olması gerekmektedir.

20 Şubat 2019 Galatasaray Portekiz`de tur peşinde! İşte son gelişmeler... Sarı-kırmızılı ekip, UEFA Avrupa Ligi son 32 turu rövanş maçında yarın Benfica`ya konuk olacak. İşte Galatasaray`ın kritik maçından önce son gelişmeler... İlgili Haberi Oku

Galatasaray Taraftarlarının, ‘Colégio Militar’ istasyonuna ulaştıktan sonra aşağıdaki görsellerde belirtilen sarı rotayı takip etmesi gerekmektedir. Taraftarlarımızın güvenlik önlemleri sebebiyle ‘Colégio Militar’ istasyonundaki ‘Alto Dos Moinhos’ çıkışını kullanmaması gerekmektedir. Taraftarlarımız, 23V numaralı deplasman tribünü kapısından stadyuma giriş yapacaktır.

Galatasaray Taraftarının, stadyum kurallarına ve Portekiz yasalarına uyması gerekmektedir. Statta megafon ve davul kullanımı yasaktır. Portekiz yasaları gereğince meşale taşımak ve yakmak suç teşkil etmektedir. Galatasaray Taraftarlarının, stadyumda yapılacak olan güvenlik kontrolleri sebebiyle maçı zamanında takip edebilmesi için yerel saat ile en geç 18:30'da statta olması gerekmektedir. Taraftarların, güvenlik güçleriyle kontroller esnasında iş birliği yapması istenmektedir. Taraftarlarımızın üzerinde stadyumda yasak olan objeler tespit edilirse bu objelere el konulacaktır. Stadyumdaki tüm taraftarların biletinde yazan koltukta oturması istenmektedir. Tribünlerdeki güvenliği riske atan hareketlere karşı tolerans gösterilmeyecektir. Tribünler polis kameraları ile kayıt altına alınacak ve gerekli görülürse polisler tarafından gözaltı uygulanacaktır.”

20 Şubat 2019 Fatih Terim, Benfica maçında tur şifresini verdi! Benfica ile oynadığı İstanbul'daki ilk maçı 2-1 kaybeden Aslan, yarınki rövanşta 2 fark kovalayacak. Erken atılacak golle Portekiz takımının dengesinin bozulması planlanıyor. Fatih Terim, oyun disiplinine vurgu yapıyor İlgili Haberi Oku

20 Şubat 2019 Mahkemeden Ünal Aysal ve Rasim Ozan Kütahyalı kararı! Fatih Terim'in şikayetiyle açılan davada hapis cezasına çarptırılan köşe yazarı Rasim Ozan Kütahyalı ve eski Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın Yargıtay`dan dönen dosyası yeniden karara bağlandı. Mahkeme, Aysal'a beraat kararı verirken, Kütahyalı'ya ise 2 yıllık hapis cezasında direndi. İlgili Haberi Oku