SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de ‘ses var görüntü yok’

Konyaspor maçında topa yüzde 68’le sahip olan ve 574 pasın yüzde 86’sında isabet bulan sarı-lacivertli futbolcular, ceza sahasında 34 kez topla buluştu. Bu bölgeye 31 orta gönderildi ama gol sayısı 1’de kaldı

Güncellenme: 10:01, 20/02/2019
Fenerbahçe’de ‘ses var görüntü yok’

Sercan Hamzaoğlu / Tarihinin en kötü sezonunu yaşayan Fenerbahçe, uzatmalarla birlikte 60 dakikadan fazla 10 kişi oynayan Konyaspor maçını da kazanamayınca, sorunlar bir kez daha gündeme geldi.

Pek çok istatistikte sezon ortalamasının üzerine çıkan Kanarya, buna karşın istediği pozisyonlara giremedi ve tek golle yetindi.

Futbolun en önemli unsuru olan gol bulunamayınca, sarı-lacivertliler beraberliğe razı oldu. Topa yüzde 68'le sahip olan ve 574 pasın yüzde 86'sında isabet bulan Fenerbahçe'nin en dikkati çeken istatistikleri, ceza sahasında topla buluşma ve ortalar oldu.

RÖVANŞ MAÇINDA SLIMANI VE FREY

Ceza sahasında 34 kez topla buluşan sarı- lacivertliler, bu bölgeye 31 orta gönderdi. Burada santrfor eksikliği ortaya çıktı. Adeta yokları oynayan İslam Slimani kaleyi göremedi! Toplam 18 şut çeken Fener, bunların sadece 3'ünde üç direğin arasını bulabildi ve tek golle yetindi. Teknik Direktör Ersun Yanal, Roberto Soldado UEFA listesinde olmadığı için yarınki Zenit maçında, sezon başından beri bir türlü verim alınamayan Slimani veya Frey'den birini santrforda oynatmak zorunda kalacak veya taktiksel alternatif arayacak.

İLGİLİ HABER Zenit Fenerbahçe ne zaman saat kaçta ? Avrupa Ligi maçı hangi kanalda? Zenit Fenerbahçe ne zaman saat kaçta ? Avrupa Ligi maçı hangi kanalda?