SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Benfica Galatasaray maçı öncesi Fatih Terim basın toplantısı düzenledi: ‘Şartlar ne olursa olsun…’

Benfica Galatasaray maçı öncesi basın toplantısı düzenleyen Fatih Terim maç öncesi flaş açıklamalarda bulundu. Terim, "Galatasaray şartlar ne olursa olsun kazanmak için elinden geleni yapar. Olmazsa tebrik eder geçer. Yarın maçın bitimine kadar mücadele etmemiz lazım" dedi. Terim kadro derinliğinden "Bizim yediğimiz cezalar dolayısıyla kadromuz kısıtlıydı, şimdi daha da az bir sayıdan seçiyoruz. Bu Benfica için geçerli değil" sözleriyle yakındı.

Güncellenme: 21:56, 20/02/2019
Benfica Galatasaray maçı öncesi Fatih Terim basın toplantısı düzenledi: ‘Şartlar ne olursa olsun…’

Benfica Galatasaray maçı öncesinde basın toplantısı düzenleyen Fatih Terim, temsilcimizin tur şansını değerlendirdi. Galatasaray’ın vazgeçmeyeceğini dile getiren deneyimli teknik adam, takımının turu geçmek için sahaya çıkacağını ifade etti.

Terim, “Biz ‘Bir maç daha var’ diyecek durumda değiliz. Benfica çok iyi bir takım. Ama Galatasaray şartlar ne olursa olsun kazanmak için elinden geleni yapar. Olmazsa tebrik eder geçer. Yarın maçın bitimine kadar mücadele etmemiz lazım. İlk maçta topun kontrolü bizdeydi. Ancak Benfica takımı savunma yönünü yüksek tutan bir takım. Oyunu çok iyi kontrol ettiler. Geçiş hücumlarıyla da tehlikeli oldular. Bize çok da organize bir atakla gelmediler ancak orta sahada bizden fazla ayakta kaldılar” dedi. İLGİLİ HABER Nuno Gomes, Fatih Terim`i ziyaret etti Nuno Gomes, Fatih Terim`i ziyaret etti

‘Yediğimiz cezalar…’

“Benfica’nın hangi 11’le çıkacağını çok da fazla merak etmiyorum. Önemli olan Galatasaray’ın ne yapacağı. Biz zaten Benfica’yı analiz ederek oyuncularımıza anlattık. Meslektaşım kimi değiştirir bilmiyorum ama Benfica’da kim değişirse değişsin, derin bir kadrosu var” diyen Terim kendi kadro derinliklerini ise “Kadrosu daha derin olan daha avantajlı. Bizim yediğimiz cezalar dolayısıyla kadromuz kısıtlıydı, şimdi daha da az bir sayıdan seçiyoruz. Bu Benfica için geçerli değil. İlk maçınızı deplasmanda 2-1 kazandıysanız, kağıt üstünde avantajlısınızdır.”

Fatih Terim “Benfica favori gözüküyor, bu gerçeği kabul edelim ama ‘Bizim de kaybedecek çok fazla bir şeyimiz yok’ şekliyle düşünerek sahaya çıkacağımızdan herkes emin olabilir” ifadelerini kullandı. İLGİLİ HABER Benfica Teknik Direktörü Bruno Lage: `Size sürpriz geliyor ama bizim için değil...` Benfica Teknik Direktörü Bruno Lage: `Size sürpriz geliyor ama bizim için değil...`

Yayınlanma Tarihi:21:47,