SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Benfica’da teknik direktör Bruno Lage’ye yeni sözleşme

Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakibi Benfica, ocak ayında göreve getirilen teknik direktör Bruno Lage'nin sözleşmesini 2023 Haziran ayına kadar uzattı.

Güncellenme: 17:26, 19/02/2019
Benfica’da teknik direktör Bruno Lage’ye yeni sözleşme

Portekiz’in Benfica Kulübünde ocak ayında göreve getirilen teknik direktör Bruno Lage’nin sözleşmesi uzatıldı. Benfica Kulübünden Portekiz Menkul Kıymetler Borsasına yapılan yazılı açıklamada, teknik direktör Bruno Lage’nin sözleşmesinin 30 Haziran 2023’e kadar uzatıldığı bildirildi.

UEFA Avrupa Ligi son 32 turunda Galatasaray’ın rakibi olan Benfica’da 3 Ocak tarihinde Rui Vitoria’nın yerine geçici, 14 Ocak’ta ise nihai olarak teknik direktörlüğe getirilen 42 yaşındaki Lage, daha önce kulübün altyapısında görev yapıyordu.

Lage, Benfica’nın başında çıktığı 11 maçta 10 galibiyet ve 1 yenilgi aldı. Bu dönemdeki tek mağlubiyet, 22 Ocak’ta oynanan Portekiz Lig Kupası yarı finalinde 3-1’lik skorla Porto’ya karşı oldu. Portekiz liginde 53 puanı bulunan Benfica, lider Porto’nun 1 puan gerisinde 2. sırada yer alıyor. İLGİLİ HABER Galatasaray`da Benfica kadrosu belli oldu , Yıldız isim kadroda yok! Galatasaray`da Benfica kadrosu belli oldu , Yıldız isim kadroda yok!