SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çaykur Rizespor maçı sonrası Bursaspor yönetimi olağanüstü kongre kararı aldı!

Süper Lig'in 22. haftasında Çaykur Rizespor'a 2-0 yenilen Bursaspor'un yönetim kurulu mayıs ayında olağanüstü kongre kararı aldı. Kongre kararına sebep olan diyalog ise sosyal medyada geceye damga vurdu. Takımın gidişatından şikayetçi bir grup taraftar, Ali Ay'la görüşürken hem yönetimi hem de Samet Aybaba'yı eleştirdi ve kongre talep etti.

Güncellenme: 09:15, 17/02/2019

Spor Toto Süper Lig’de Çaykur Rizespor’a sahasında 2-0 mağlup olan Bursaspor’da yönetim kurulu maçın ardından toplandı. Yeşil beyazlı yönetim mayıs ayında olağanüstü kongre kararı aldı.

Bursaspor Kulübü, kongre kararını resmi internet sitesinden duyururken şu ifadelere yer verdi:

“Bu akşam yönetim kurulumuz toplanmış ve kulübümüzün içinde bulunduğu koşullara rağmen, takımımızın sezon sonuna kadar saha içindeki mücadelesine camianın destek olması ve birlikteliğin sağlanması adına mayıs ayında olağanüstü kongre yapılması konusunda karar alınmıştır.”

Açıklamanın ardından sosyal medya platformlarında paylaşılan bir video ise geceye damga vurdu. Takımın gidişatından şikayetçi olan bir grup taraftar, Başkan Ali Ay’la konuştu. Yaşanan hararetli diyalogda taraftarlar hem Ali Ay yönetimini hem de Teknik Direktör Samet Aybaba’yı eleştirdi ve olağanüstü genel kurul talep etti.

Bu gergin görüşmenin ardından kısa süre sonra Ali Ay ve Bursaspor Yönetim Kurulu, olağanüstü kongre kararı aldı.

İLGİLİ HABER Samet Aybaba`dan istifa ve Yusuf Erdoğan açıklaması Samet Aybaba`dan istifa ve Yusuf Erdoğan açıklaması