SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Benfica Teknik Direktörü Bruno Lage: ‘Oynanan futboldan memnunum’

Galatasaray Benfica maçı sonrası açıklamalarda bulunan Benfica Teknik Direktörü Bruno Lage, oynadıkları oyundan memnun olduğunu dile getirdi. Lage, "takımın ortaya koyduğu futboldan memnunum. Sonradan gelen oyuncuların takıma gösterdiği uyumdan memnun kaldım. Bazı oyuncular istenilen performansa ulaşamadı ama genel olarak oynanan futboldan memnunum" dedi.

Güncellenme: 00:12, 15/02/2019
Benfica Teknik Direktörü Bruno Lage: ‘Oynanan futboldan memnunum’

UEFA Avrupa Ligi son 32 turu ilk maçında Galatasaray’ı 2-1 mağlup eden Benfica’da teknik direktör Bruno Lage mücadelenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Takımının performansını değerlendiren Lage, “Oynanan futboldan, takımın ortaya koyduğu futboldan memnunum. Sonradan gelen oyuncuların takıma gösterdiği uyumdan memnun kaldım. Bazı oyuncular istenilen performansa ulaşamadı ama genel olarak oynanan futboldan memnunum” dedi.

“Altyapıdan gelen 7 oyuncuyla, Galatasaray deplasmanında kazanılan galibiyeti nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusu üzerine Lage, altyapıdan gelen 7 oyuncuyla maçın kazanılmasından dolayı ayrı bir mutluluk duyduğunu söyledi. İLGİLİ HABER Galatasaray Benfica maçı sonrası Fatih Terim`den flaş açıklamalar: `Üvey evlat muamelesi yapıyorlar...` Galatasaray Benfica maçı sonrası Fatih Terim`den flaş açıklamalar: `Üvey evlat muamelesi yapıyorlar...`

“MAÇA PRESLE BAŞLAYACAKLARINI BİLİYORDUK”

Ligde ve Avrupa’da önlerinde uzun bir maraton olduğunu belirten Lage, her kadro tercihinde riskler olduğunu ancak bu riskleri almak zorunda olduğunu belirtti.

Galatasaray’a iyi çalıştıklarını yineleyen Bruno Lage, şöyle konuştu: “Dün de söylediğim gibi. Büyük bir takımla oynayacaktık, sıcak bir ambiyansta. Bunun bilincindeydik. Maça presle başlayacaklarını biliyorduk. Oyuncularım iyi mücadele ettiler. Hiçbir topu bırakmadılar. Tabii ki daha kazanılmış bir şey yok, ikinci bir maç var. O maçın sonunu görmeden bir şey söylemek doğru olmaz. Güçlü bir takıma karşı oynadık. Çok yetenekli futbolcuları var. Ama bu yetenekleri son vuruşlarda kullanamadılar. Onun dışında güçlü bir takıma karşı oynadık.” İLGİLİ HABER Hasan Şaş, Benfica yedek kulübesiyle tartıştı! Hasan Şaş, Benfica yedek kulübesiyle tartıştı!