SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

MHK, Galatasaray-Trabzonspor maçının hakemi Ümit Öztürk için kararını verdi!

Merkez Hakem Kurulu (MHK), Süper Lig'in 21. haftasında oynanan Galatasaray-Trabzonspor maçındaki kararlarıyla tartışmalara neden olan hakem Ümit Öztürk'ün dinlendirilmesine karar verdi.

Güncellenme: 20:27, 11/02/2019
MHK, Galatasaray-Trabzonspor maçının hakemi Ümit Öztürk için kararını verdi!

Süper Lig’de bu sezon uygulamaya başlanılan VAR sistemi nedeniyle birçok hakem kızağa çekilirken bu durumdan nasibini alan son isim Ümit Öztürk oldu.

Türk Telekom Stadı’nda oynanan Galatasaray-Trabzonspor maçında orta hakem olarak görev yapan Öztürk, birçok tartışmalı karara hükmederek tepkilerin odak noktası oldu.

Daha önce VAR protokolüne aykırı davrandıkları için Halis Özkahya, Hüseyin Göçek, Serkan Çimen, Halil Umut Meler ve Fırat Aydınus gibi isimleri cezalandıran MHK, Ümit Öztürk’e de bir süre maç vermeme kararı aldı.

Sporx’in iddiasına göre, karşılaşmanın analizini yapan ve gözlemci raporlarını değerlendiren MHK heyeti, hakem Ümit Öztürk’le de görüşerek hatalı bullunduğunu sözlü olarak ifade etti.

Öte yandan hakem Öztürk’ün, Yuto Nagatomo’nun kendisine yönelik “F..k off” diye bağırdığı olaya ilişkin “Çok gürültülüydü ve duymadım” şeklinde yanıt verdiği öğrenildi.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal`dan Ümit Öztürk`ün Fatih Terim ile fotoğraf çektirmesine yorum Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal`dan Ümit Öztürk`ün Fatih Terim ile fotoğraf çektirmesine yorum

Yayınlanma Tarihi:17:44,