SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sala ile dalga geçtiler… Mide bulandıran şok hareket!

SKOR DIŞ HABERLER / İnanılmaz ama gerçek... Hayatını kaybeden ünlü futbolcu Sala anılırken tribündeki iğrenç harekete polis anında müdahale etti!

Uçak kazasında hayatını kaybeden ünlü futbolcu Emiliano Sala binlerce kişi tarafından gözyaşlarıyla anılırken iki taraftarın yaptığı hareket tüm dünyayı şoke etti.
Cardiff City'ye 15 milyon pound karşılığında transfer olduktan sonra uçakla yeni takımına katılmak için yola çıkan Sala'nın uçağı havada radarda kaybolmuştu. Birkaç gün önce Emiliano Sala'nın bedenine ulaşılmış ve hayatını kaybettiği resmen açıklanmıştı.
Bu acı haberden sonra oynanan ilk Cardiff maçı öncesi Sala için anma düzenlendi. Premier Lig'de forma giyen tüm futbolcular maçlara siyah kol bandı ile çıktı.
Ancak duygusal anma sırasında iki Southampton taraftarı Sala'nın ölümüyle dalga geçti. Görüntülerde taraftarların kollarını iki yana açarak uçak hareketi yaptıkları görüldü.
İki taraftar polis tarafından tespit edilerek göz altına alındı. Taraftarların 3 yıl boyunca maçlara girememe cezası alması bekleniyor.
Maçtan sonra açıklama yapan Southampton kulübü, olayı kınarken benzer davranışlarda bulunan Southampton taraftarlarının tespiti için polisle işbirliği yapacaklarını belirtti.
Mücadeleyi 2-1 Cardiff kazanırken maç sonunda Neil Warnock , 'Emiliano için kazanmak istedik ve bunu başardıkları için çocuklarla gurur duyuyorum' şeklinde konuştu.