SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen’den Galatasaray-Trabzonspor değerlendirmesi: ‘Gözlerim 3 numara gözlüksüz gördüm’

NTV'de yayınlanan "Yüzde 100 Futbol" programında yorumculuk yapan Rıdvan Dilmen, Galatasaray-Trabzonspor karşılaşmasının ardından değerlendirmelerde bulundu. Dilmen, Trabzonsporlu futbolcuların penaltı beklediği pozisyonla ilgili hakem Ümit Öztürk'ün hatalı karar verdiğini söyledi.

"Küfürün Türkçesi, İngilizcesi olmaz. Soldado'yu konuştum diyorlar, burada da Nagatomo yaptı deniyor. Hakem güzelim maçı mahvetti. Diagne'nin net kırmızı kart görmesi lazımdı. 3-1'den 3-2'ye gelse, sezonu etkileyebilecek bir maç. Biz bu konuları konuşmak zorunda kalıyoruz."
"Galatasaray'ın kazandığı penaltı çok tartışılacaktır. Ben penaltıda Onyekuru’ya darbe görmedim. Maçın en büyük hatası ise Diagne’ye ikinci sarı kartın çıkmamasıydı"
"Bir hakem maalesef maçın önüne böyle geçer, maçtaki pozitif havayı böyle bozar. Sana ne be hakem, niye bozmaya çalışıyorsun? Niye MHK'yı zor durumda bırakıyorsun?"
"Trabzon oynamaya başladı derken Rodallega'dan nefis bir gol. Yine Galatasaray hücum üstünlüğünü ele geçirdi. Ama helal olsun Trabzonspor'un genç kalecisine. Trabzon'da kahveye giremezler yaşları yüzünden. Ünal Karaman'ı da tebrik ederim"
"Trabzonspor 3-1'den sonra kaybedecek bir şeyim yok dedi. Galatasaray da kontrollü oynayayım derken bir pozisyon oldu. İstemeden de olsa Marcao Ekuban'ın ayağına bastı. Ümit hoca bunu görmeyebilir."
"Bülent Yıldırım'ın çağırmasının sebebi, ilk yarıda nasıl çağırmadı, doğru gördüm dedi. Bu sefer çağırdı 'Hocam sen yanlış gördün' dedi."
"Bu arkadaş gitti baktı, kim bakarsa baksın o pozisyonda ayağına bastığını görürsün. Benim gözlerim 3 numara yakın göremem, gözlüksüz gördüm."
"Hakikaten de Fatih Terim ve oyuncular şöyle yapmıştır 'Yanlışlıkla da olsa bastı ayağına' kimse deitiraz etmeyecekti. Fatih Terim izlerse 'Trabzonspor'un penaltısı verilmedi' diyecektir"
"Maç ikinci yarıda 11'e 10 başlamalıydı. Diagne ikinci sarı karttan atılmalıydı. Bunları söylerken etiketimiz Fenerbahçeli olduğu için gurur duyarım da objektif yorum yapmak için. İki tane maçın gidişatını etkileyecek hata var. Güzelim maçı mahvetmeye çalıştı."
"Alper Ulusoy FIFA'dan alındığı için kafası dağıldı dedim. Ama sıkıntı başka. Hata başka bir şey. Bir pozisyonu görmemek hatadır. Ama vermemek başkadır. Bu akşam herkesi zor durumda bırakıyor. Kuralları eğitmeyeceksiniz. İnsan olarak etkilenmemeyi eğiteceksiniz. Kuralları bilmiyorlar mı?"
"Fenerbahçeliler isyan edecek tabii. Aynı hafta seni temizlemişler. Sonuçta demorolize oluyor. Semih bey bayram değil seyran değil bizde programa çıkacak."
"Sağ olsun aradı. Ne diyecek? Mutlaka önemli açıklamalar yapacaktır. Ali Koç maçı izlerken 'Ne oluyor?' diyordur. Galatasaray'a saygısızlık yapamayız, oynadığı futbola saygısızlık yapamayız.