SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Trabzonspor maçı sonrası Yusuf Yazıcı’dan hakem eleştirisi: ‘Canımız acıyor…’

Galatasaray Trabzonspor maçı sonrası açıklamalarda bulunan Yusuf Yazıcı hakem Ümit Öztürk'e sitem etti. Yazıcı, "Galatasaray'ın ilk penaltısı penaltı değil, VAR'a bakılıyor, penaltı veriliyor. Ekuban'ın pozisyonunda VAR'a bakılıyor, penaltı verilmiyor. Bahaneler arkasına sığınacak bir camia değiliz ama canımız acıyor, inanın üzülüyoruz" dedi.

Güncellenme: 23:26, 10/02/2019
Galatasaray Trabzonspor maçı sonrası Yusuf Yazıcı’dan hakem eleştirisi: ‘Canımız acıyor…’

Spor Toto Süper Lig’in 21. haftasında Trabzonspor deplasmanda Galatasaray’a 2-1 mağlup olurken müsabakanın ardından Trabzonspor cephesi hakem Ümit Öztürk’ü eleştirdi. Eleştirilerde bulunan isimlerden birisi de bordo-mavililerin genç yıldızı Yusuf Yazıcı oldu.

Yusuf Yazıcı, “Galatasaray’ın ilk penaltısı penaltı değil, VAR’a bakılıyor, penaltı veriliyor. Ekuban’ın pozisyonunda VAR’a bakılıyor, penaltı verilmiyor. Bahaneler arkasına sığınacak bir camia değiliz ama canımız acıyor, inanın üzülüyoruz. Penaltımız verilse, skor çok daha farklı olacaktı. Puan olarak da çok daha iyi yerde olacaktık. Sitem olsun diye söylemiyorum ama gerçekten canımız yanıyor” ifadelerini kullandı.

Genç oyuncu oyunu da değerlendirirken Maçı değerlendiren Yusuf, “Hocam bana nerede görev verirse, orada nasıl katkı verebilirim diye düşünerek oynuyorum. Maestro görevinde oynadığım için mutluyum. Zargo ile birlikte biraz daha defansif oynamaya çalıştık, bu bizim için iyi olmadı, 2. yarı daha iyi hücum yaptık, çok daha iyi futbol oynadık. Kaybettiğimizi için üzgünüm” diye konuştu. İLGİLİ HABER Ünal Karaman`dan penaltı pozisyonuyla ilgili yorum: `Vicdanına yenik düşüyorsa...` Ünal Karaman`dan penaltı pozisyonuyla ilgili yorum: `Vicdanına yenik düşüyorsa...`