SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaşlı Gökhan Töre’den veryansın: ‘Kendi menfaat ve egoları…’

Beşiktaş'ın yıldız futbolcusu Gökhan Töre, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile kadro dışı kalmasının sebebini hala bilmediğini ifade etti. Töre, "Şahsıma yapılan bu haksızlığa karşı sorduğum hiçbir soruya cevap alamadığımı, tüm kapıların yüzüme acımasızca kapatıldığını sizlerle üzülerek paylaşmak isterim" dedi

Güncellenme: 23:47, 10/02/2019
Beşiktaşlı Gökhan Töre’den veryansın: ‘Kendi menfaat ve egoları…’

Beşiktaş’ın futbolcusu Gökhan Töre, sosyal medya hesabından olay yaratan bir açıklama yayınladı.

Siyah beyazlı takımda kadro dışı bırakılan ve devre arası hazırlık kampına götürülmeyen Töre, “Masa başında oturan, profesyonellikten oldukça uzak, kendi menfaat ve egolarını sizin emek ve alın terinizin önünde tutan kişilerin sadece canları öyle istediği için düşmanca hisleri ile verdikleri kararlar emeklerinizi yerle bir edebiliyor” dedi.

İşte Gökhan Töre’nin açıklaması:

“Uzun bir süredir hakkımda çıkan okuduğumda izahını kendime bile yapamadığım, sadece karalama ve değer düşürme amacı taşıyan haberler hakkında kamuoyuna ve basın mensuplarına doğru ve gerçek bilgilendirmeyi yapmak zorundayım.”

“KAPILAR YÜZÜME ACIMASIZCA KAPATILDI”

“Şimdiye kadar sabır ve sükunet ile hiçkimseyi zan altında bırakmamak adına hiçbir açıklamada bulunmadım. Şahsıma yapılan bu haksızlığa karşı sorduğum hiçbir soruya cevap alamadığımı, tüm kapıların yüzüme acımasızca kapatıldığını sizlerle üzülerek paylaşmak isterim”

“KADRO DIŞI KALMA SEBEBİMİ BİLMİYORUM”

“Sakat değilim. Affedilmeyi bekleyen bir saygısızlık ya da terbiyesizlik yapmadığımı siz kamuoyuna ve değerli basın mensuplarına duyurmak isterim. Sizler gibi ben de kadro dışı kalma sebebimi hala bilmiyorum. On beş yıldır yürüdüğüm bu profesyonel yolda, Allah’ın bana verdiği yetenek sayesinde zaman zaman önümdeki taşlara takılıp düşsem de her seferinde daha güçlü ayağa kalktım. Daha fazla çalıştım. Çalışmaya devam edeceğim”

“KENDİ MENFAAT VE EGOLARINI…”

“Futboldaki fiziksel çabamın dışında dönem dönem tarafıma karşı yürütülen saha dışı kirli oyunlarla da mücadele ederek ayakta kaldım ve yoluma her zaman daha güçlü şekilde devam ettim. Şu anda da gerek saha içi gerekse de saha dışı mücadeleler için mental ve fiziksel olarak tam anlamıyla hazır olduğumu belirtmek isterim. Üzülerek söylemem gerekiyor ki, mental ve fiziksel anlamda tam olarak hazır olmuş olsanız bile, masa başında oturan, profesyonellikten oldukça uzak, kendi menfaat ve egolarını sizin emek ve alın terinizin önünde tutan kişilerin sadece canları öyle istediği için düşmanca hisleri ile verdikleri kararlar emeklerinizi yerle bir edebiliyor”

“NE ADALET KARŞISINDA NE KİŞİNİN KENDİ VİCDAN MUHASEBEBSİNDE…”

“Ben Türk Milli Takımı’nda ve Türkiye’nin en büyük kulüplerinden biri olan Beşiktaş Futbol Kulübü’nde forma giymekte olan, emek ve alın teri dikkate alındığı sürece bu formayı her zaman gururla terletecek yirmi yedi yaşında yeni başarılar ve şampiyonluklar için mücadele etmeye hazır bir futbolcuyum”

“Bilinmelidir ki döktüğüm her damla alın terimin arkasında dimdik duracağım ve tarafıma yapılan haksızlıklara karşı birey olarak sahip olduğum tüm haklarımı çekinmeden kullanacağım. Kişilerin kendi ego ve hırsları için başkalarının kariyeri ve hayalleri ile oynamasının bedeli ne adalet karşısında ne kişinin kendi kendine yaptığı vicdan muhasebesinde ne de kamuoyu nezdinde kabul edilebilir olmayacaktır”