SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Bursaspor maçını spor yazarları yorumladı

Beşiktaş'ın sahasında Bursaspor'u mağlup ettiği karşılaşmayı spor yazarları değerlendirdi.

Spor Toto Süper Lig'in 21. haftasında Beşiktaş'ın sahasında Bursaspor'u 2-0 mağlup ettiği karşılaşmayı spor yazarları yorumladı.
Lemi Çelik (Sözcü): Bloklar arası kopma yaşamadan, rakibe boş alanı bırakmayıp gol pozisyonu vermeden müsabakayı Beşiktaş, Beşiktaşlılara karşı kazanmış oldu. Yani Samet Hoca ve Takoz Recep’e karşı. Ama Takoz’a uyarım Beşiktaş’ı bir yardımcı antrenör olarak iyi analiz edememiş. Kendisi zaten dünyada kendi kalesine en güzel gol atan adamdı!
Ali Ece (Fanatik): İlk yarıda net pozisyonları oluşturan iyi oyunun mimarları ise şüphesiz Atiba ve Dorukhan oldular. Atiba 21 yaşındaki bir oyuncunun çift yönlü dinamizmi ile oynarken, genç Dorukhan da müthiş enerjisini 200. maçını oynayan tecrübeli bir orta sahanın bilgeliği ile harmanladı. Dorukhan, sadece topu takımına geri kazandırma ve hücum sürekliliğini sağlayan kademe enerjisi ile değil, kısa ve uzun metrajlı pasörlüğü ile markaj altındaki Llajiç’in yükünü de hafifletti.
Attila Gökçe (Milliyet): Bu maç sadece yarışın değil, aynı zamanda barışın da maçı. Giden gelen trafiğinde başı dönen Beşiktaş taraftarları, biliyorsunuz, yıllar sonra yeniden takıma dönen Burak Yılmaz’a bir yerden “takılmışlar”, olumsuz ve protest bir tavır takınmışlardı. Kimseye yararı olmayan, pek de sağlıklı sayılamayacak bu tavıra Burak Yılmaz, golleriyle yanıt verdi dün. Beşiktaş taraftarlarına gönlünden ve ayağından (!) derlediği gol çiçekleri sundu.
Cem Dizdar (Fanatik): Oyunu öne taşımaya kalkıştığı anda Beşiktaş’tan sert yanıtlar alan Bursa oyunu rölantiye almaya kalkışınca fatura da ağır oldu. Burak en iyi yaptığı işlerden birini icra etti! Son 10 dakikayı ihmal ederek söylersek şimdiye kadar izlediğimiz en çaresiz Bursa’yı görmemizin nedeni Beşiktaş’ın egemen oyunuydu. Beşiktaş gol attı... Gol pozisyonları buldu... Taraftarını eğlendirdi... Taraftarı eğlendi... Futbol başka ne ki?..
Sinan Vardar (Fotomaç): Dünkü maçın yıldızı hiç kuşkusuz ki; Burak Yılmaz'dı. Beşiktaş'ın hücum bölgesine Burak Yılmaz kalite getirdi. Attığı iki gol de gol harikaydı. Ah yönetim ah! Şenol Güneş geçen sezon Burak Yılmaz'ı istediğinde transfer etseydiniz Beşiktaş'ın bir şampiyonluğu daha vardı.
İbrahim Yıldız (Habertürk): Atılan goller Burak adına özgüven kazanması nedeniyle önemliydi. Daha önemlisi taraftarla barışma vardı bu maçta. Bir kısım Beşiktaşlıların tepkileri de böylece kaybolup gitti. Doğalı da böyle olmasıydı. Türkiye'nin yetiştirdiği en iyi golcülerden biri olan Burak desteklendikçe performansının artacağı ortada. Kazanan da elbette Beşiktaş olacak. Anlamsız ve yersiz tepkileri daha önce de eleştirmiştik. Neyse ki, tatlıya bağlandı...
Turgay Demir (Fotomaç): Beşiktaş'ın gerçek taraftarı tribüne gelen, yağmurda, çamurda takımını destekleyenlerdir. Onlar kıymet bilirler! Dün bunu bir kez daha gösterdiler. Sosyal medyadaki ergenler cik cik ötmeye devam etsinler, gerçek taraftar dün maçtan önce Beşiktaş'ın santraforunu maça en iyi şekilde hazırladı! Tüm tribünler tek tek Burak Yılmaz'ı önlerine çağırıp alkışladılar. Helal olsun.
Mustafa Çulcu (Fotomaç): Hakem Mete Kalkavan; zaman zaman oyun içinde kaldı, pozisyonlarda yer almada sıkıntılar yaşadı. Dün gece oyunu salması, pozitif futbolu destek vermesi, futbolun doğasında olan temaslara izin verip oynatması artılarıydı...