SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayserispor Fenerbahçe maçını spor yazarları yorumladı

Spor yazarları, Kayserispor ile Fenerbahçe arasında oynanan karşılaşmayı değerlendirdi.

Spor yazarları, Süper Lig'in 21. haftasında oynanan ve Fenerbahçe'nin Kayserispor deplasmanında 1-0 kaybettiği karşılaşmayı yorumladı.
Bahadır Çokişler (Sözcü): Şampiyon olamasa bile üst sıraları hedefleyen Fenerbahçe, Kayseri'de istediği oyunu oynayamadı, mağlubiyetten kaçamadı. Malatya ve Göztepe maçlarındaki o umut vaat eden, ısıran, maçı bırakmayan Fenerbahçe'yi ne yazık ki izleyemedik. İzleyemedik çünkü hakem kararları adeta çıldırttı. Koca maçta kaleye karşılıklı üç, dört şut varken bir de hakemin kararları maçı iyice zevksiz ve keyifsiz bir hale soktu. Kravets'in son anlarda attığı gol de Ersun Yanal'ın planlarını altüst etti.
Hakan Can (Fanatik): Fenerbahçe koca ilk yarıda rakip kaleyi bir kez tehdit etti. Ekici’nin frikiği Lung’da kaldı. 65'ten sonra oyunun tek hakimi Kayserispor oldu. Hikmet hoca çift santrfora döndü, ceza alanına çok sayıda yan top gönderdi, Serdar Aziz ve Roman Neustadter çok sayıda topu kesmeyi başardı, taa ki Kravets’in golüne kadar! Jailson dışında vasatı aşan Fenerbahçeli oyuncu yoktu.
Serdar Ali Çelikler (Habertürk): Ersun Yanal da son derece kötü 2 değişiklik yaptı. Frey gibi 3. sınıf bir oyuncuyu 2. kez (Bursa'da da almıştı) top tutsun diye oyuna aldı. 2. kez gol yedi. Frey, Comolli'nin kazıklarından biri.. Bu takımda işi yok. Hocanın bu hatayı 2. kez yapması eksi puan. Bir diğer hata da Elmas'ın oyuna girmesi. Bu acemi genç, hem kaptırdığı topla gole sebebiyet verdi hem de her zaman olduğu gibi girdiği gol pozisyonunda görmeden, düşünmeden acele karar verdi.
Mehmet Demirkol (Fanatik): Soldado'nun saçma kırmızı kartı ve sonrasında Yanal'ın yaptığı 3 hamlenin de takımı geriye götürüşü. Moses'a göre bir oyun kuramadılar. Varlığı değersiz kaldı. Frey'i anlatmak zor. Topu stop ettirmekte pas alıp vermekte sıfır noktasının da altındaydı. Elif de korkunç bir top kaybıyla Kayseri'ye gol yolunu açtı. Fenerbahçe Yanal'ın her değişikliğiyle daha geri gitti.
Erman Toroğlu (Fotomaç): Düşme mücadelesi yapan iki takım. Fenerbahçe ve Kayserispor. Artık bu saatten sonra küçükmüş büyükmüş hepsi hikaye. Tabelaya ve puan cetveline bakacaksın. Fenerbahçe'nin basın gücü var. Seyirci gücü var. Tamam iyi güzel de maça çıkarken dediler ki: Fenerbahçe bir seri yakalayacak!... Onlar eskidendi. O seriler bitti. Fenerbahçe seriyi yakalayım derken seri sonu satışa geldi.
Deniz Çoban (Fanatik): Hakem açısından çok tartışılacak bir maç izledik. Belli ki Alper Ulusoy’un bedeni sahada, ruhu başka yerdeydi... Nasıl olmasın ki? Cuma günü akşam oynanacak maçın bilgisini, perşembe günü İzmir’de saat 12.00’de öğrenen hakem; apar topar geldiği Kayseri’ye sadece bedenini getirebilmiş... Ruhu İzmir ’de kalmış. Profesyonel hakemlik bu olamaz. MHK’nin yönetemediği hakem organizasyonunun acısını takımlar çekiyor.
Mustafa Çulcu (Fotomaç): Müsabaka başlar başlamaz, mücadele gücü yüksek, sert bir oyun olacağı, yapılan faullerle hemen kendini belli etti. Hakem Alper Ulusoy'un, dün akşam verdiği ve vermediği faullere baktığımızda, futbol oyununu bilmediği çok belli oldu...
Ercan Güven (Milliyet): Lafı çevirmeye gerek yok... Kayseri’de Fenerbahçe adına beklenenin en kötüsü olduysa, birinci sebep takımı on kişi bırakan Soldado, ikincisi ise kötü tercihler ve hamleler yapan, “kazanamıyorsan kaybetme” demeyi bilmeyen Ersun Yanal’dır.