SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Tarihi zaferi kutlamak yerine sahayı koşarak terk etti, çünkü…

Tarihi zaferi kutlamak yerine sahayı koşarak terk etti, çünkü…

Newport, Kupa'da büyük bir zafere imza attı ama maç sırasında telefonunu kapatan kalecisi koşarak sahayı terk etti. İşte nedeni...

SKOR DIŞ HABERLER / Newport kalecisi Joe Day, Middlesbrough karşısındaki Federasyon Kupası zaferinin ardından kutlama yapmak yerine sahayı koşarak terk etti. Bunun nedeni ise maç sırasında eşinin doğum yapması ve ikiz kızlarının dünyaya gelmesiydi.

28 yaşındaki kaleci, ikinci lig ekibi Newport’un büyük bir sürpriz gerçekleştirip Championship takımı Middlesbrough’yu elemesinde büyük rol oynadı.

05 Şubat 2019 Balayına Tayland`a gitti, idamla yargılanabilir! Hakeem al-Araibi`nin adalet mücadelesi SKOR DIŞ HABERLER / Avustralya`da mülteci olarak futbol kariyerini sürdüren Hakeem al-Araibi, ülkesi Bahreyn`de bir polis merkezine saldırı suçuna karıştığı iddiasıyla yeni evlendiği eşiyle tatile gittiği Tayland`da tutuklandı. Ülkesine iade edilmesi halinde idam edilme tehlikesiyle karşılaşan al-Araibi`nin zorlu adalet mücadelesi için Avustralya da ayağa kalkmış durumda. İşte tüm detaylar... İlgili Haberi Oku

Maçın ilk yarısında kalecinin eşi, kızları Sophia Grace ve Emilia Lillie’yi dünyaya getirdi. Ancak maç öncesi telefonunu kapatan kaleci Joe Day haberi maçın sonunda öğrendi ve bitiş düdüğü ile birlikte hastaneye koştu.

Newport menajeri maçın ardından oyuncusunun profesyonelliğini överken, ‘Haberi ondan gizlemedim. İster inanın ister inanmayın, telefonu kendi kapattı’ diye konuştu.

Newport, Robbie Willmott ve Padraig Amond’un golleri ile Boro’yu 2-0 mağlup etti.