SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto 1. Lig’de büyük kıyım! Son kurban Ümit Özat

Spor Toto 1. Lig'de ilk yarının bitiminden bu yana 5 ekip daha teknik direktör değişikliğine gitti. Son olarak Giresunspor, Ümit Özat ile yollarını ayırdı. Toplam 12 takımın teknik direktörler değişikliğine gittiği ligde Altınordu, Balıkesirspor Baltok, Eskişehirspor, Gençlerbirliği, Hatayspor ve İstanbulspor sezona başladıkları teknik direktörle devam ediyor.

Güncellenme: 12:38, 04/02/2019
Spor Toto 1. Lig’de büyük kıyım! Son kurban Ümit Özat

Spor Toto 1. Lig’de ilk yarının bitiminden bu yana 6 ekip daha teknik direktör değişikliğine gitti. Son olarak Giresunspor, takımın başında sadece üç maça çıkan Ümit Özat ile yolların ayrıldığını duyurdu. İlk devrede 10 takımın teknik direktörleriyle yollarını ayırdığı ligde Boluspor Sait Karafırtınalar, Tetiş Yapı Elazığspor da Orhan Kaynak’la devam etmeme kararı aldı. Bu iki ekibin yanı sıra daha önce teknik direktörlerini değiştiren Altay, Giresunspor ve son olarak da Adana Demirspor mevcut çalıştırıcılarıyla yollarını ayırdı. Giresunspor, Hüseyin Kalpar’ın yerine takımın başına getirdiği Ümit Özat ile bir ay dolmadan yollarını ayırma kararı aldı.

Altay’da sportif direktörken teknik direktörlüğe getirilen Özden Töraydın’ın yerine Boluspor’dan ayrılan Sait Karafırtınalar, Giresunspor’da Hüseyin Kalpar’ın yerine Ümit Özat getirildi. Ümit Özat, takımın başında üç maça çıktıktan sonra görevinden ayrıldı. 20. haftanın ardından Adana Demirspor, Yılmaz Vural’la yolların ayrıldığını açıkladı.

İLGİLİ HABER Adana Demirspor`dan Yılmaz Vural açıklaması: `Çok isterdik ki...` Adana Demirspor`dan Yılmaz Vural açıklaması: `Çok isterdik ki...`

12 TAKIMDA TEKNİK DİREKTÖR DEĞİŞİKLİĞİ

Ligdeki 18 takımdan 12’si teknik direktörünü değiştirirken, Altınordu’da Hüseyin Eroğlu, Balıkesirspor Baltok’ta Giray Bulak, Eskişehirspor’da Fuat Çapa, Gençlerbirliği’nde Erkan Sözeri, Hatayspor’da İlhan Palut ve İstanbulspor’da Fatih Tekke sezon başında olduğu gibi takımlarının başında yer alıyor.

Kardemir Karabükspor’da 3 farklı ismin çalıştığı ligde Adana Demirspor’da da Hakan Kutlu ve Yılmaz Vural’ın ardından üçüncü teknik direktör göreve gelecek. Sait Karafırtınalar’ın bugün İstanbulspor karşısında görev yapmasıyla Altay da 3. farklı isimle çalışmış olacak. Şimdiye kadar 3 farklı teknik adamla çalışmış olan Giresunspor’da, Ümit Özat’ın ayrılmasının ardından dördüncü teknik adam takımın başına geçecek.

İLGİLİ HABER `Sakın akbabalar beklemesinler avuçlarını yalarlar` `Sakın akbabalar beklemesinler avuçlarını yalarlar`

GEÇEN SENEDEN BERİ DEVAM EDENLER

Ligde yer alan 18 ekipten 3’ünde geçen seneki teknik adamlar bulunuyor.

Altınordu’da Hüseyin Eroğlu, Balıkesirspor Baltok’ta Giray Bulak ve Hatayspor’da İlhan Palut, geçen sezon sonu olduğu gibi takımlarının başında yollarına devam ediyor.

İLGİLİ HABER Türk futbolunun efsanesi Turgut Uçar hayatını kaybetti Türk futbolunun efsanesi Turgut Uçar hayatını kaybetti

İKİ TAKIMDA BİRDEN GÖREV YAPANLAR

Sezona Boluspor’da başlayan Sait Karafırtınalar, bugünkü İstanbulspor maçıyla Altay’ın başında sahaya çıkacak.

Tetiş Yapı Elazığspor’dan ayrılan Orhan Kaynak’ın Boluspor’a geçtiği ligde ilk 8 haftada Denizlispor’da görev alan Osman Özköylü ise daha sonra Osmanlıspor’la anlaştı.

Yayınlanma Tarihi:12:02,