SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Cedi Osman’dan kök hücre çağrısı
NBA

Cedi Osman’dan kök hücre çağrısı

NBA’de forma giyen milli basketbolcu Cedi Osman, 4 Şubat Dünya Kanser Günü’nde, kanser ile ilgili farkındalık ve bilinç düzeyinin artmasını sağlamak amacıyla video çekip, kök hücre nakli çağrısı yaptı.

4 Şubat Dünya Kanser Günü'ne Cedi Osman'dan büyük destek. NBA ekiplerinden Cleveland Cavaliers forması giyen milli basketbolcu Cedi Osman, kök hücre nakline farkındalık oluşturmak için bir video çekti.

“Bağışçı ol, umut ol” sloganı ile farkındalık ve bilinç düzeyinin arttırılması gerektiğine dikkat çeken Cedi, “Bugün dünya kanser günü. Her yıl binlerce insan maalesef kanserden dolayı hayata gözlerini yumuyor. Kök hücre nakli, kanser ölümlerinin önüne geçmek için büyük bir adım. Nakil için üç tüp kan vererek dünyanın dört bir yanında nakil bekleyen hastaların gülümsemesi olabilirsiniz.

Hastanelerde nakil bekleyen binlerce hastanın umudu olmak, onların yaşama olan inancını artırmak, mücadelesine destek olmak için bağışçı ol umut ol” dedi.

04 Şubat 2019 NBA 2019 All Star maçı ne zaman? NBA All Star ilk 5 belli oldu NBA yıldızlarının bir araya geldiği, müthiş şovlarla nefes kesen NBA 2019 All Star maçı bu yıl da sabırsızlıkla bekleniyor. NBA All-Star 2019 kadroları belli oldu. NBA All Star 2019 ne zaman, hangi kanalda, saat kaçta yayınlanacak? İşte, NBA All Star 2019`in tarihi ve detayları hakkında bilgiler... İlgili Haberi Oku