SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ampute Futbol Milli Takım kaptanı Osman Çakmak annesini kaybetti! Babası ise…

Ampute Futbol Milli Takım kaptanı Osman Çakmak'ın anne ve babası, köydeki evlerinde soba gazı nedneiyle zehirlendi. Anne Sultan Çakmak hayatını kaybederken baba Ömer Çakmak yoğun bakımda...

Güncellenme: 12:59, 03/02/2019

Ampute Futbol Milli Takım kaptanı Osman Çakmak’ın Tokat’ta yaşayan anne ve babası, köydeki evlerinde sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi. Anne Sultan Çakmak yaşamını yitirirken, babası Ömer Çakmak ise tedaviye alındı.

Olay, akşam saatlerinde Zile ilçesine bağlı Narkışla köyünde yaşandı. Ampute Futbol Milli Takımı  kaptanı Osman Çakmak’ın annesi Sultan (61) ve babası Ömer Çakmak’tan (84) bir süre haber alınamadı.

Köydeki komşuları Ömer Keskin, yaşadıkları iki katlı evin kapısının açılmaması üzerine cep telefonuyla çifte ulaşmaya çalıştı ancak başarılı olamadı. Bunun üzerine evin mutfağının penceresinden içeriye girdi. Keskin, yaşlı çifti yerde hareketsiz halde buldu.

Haber verilmesiyle olay yerine gelen sağlık ekipleri Çakmak çiftini Zile Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Durumu ağır olan Sultan Çakmak, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

İlk müdahalesinin ardından Tokat Devlet Hastanesi’ne sevk edilerek yoğun bakıma alınan Ömer Çakmak’ın da hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi. Evde yapılan ilk incelemede çiftin kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlendiği anlaşıldı.

HABERİ ALINCA KÖYE GELDİ

Anne ve babasının sobadan sızan gazdan zehirlendiğini öğrenen Ampute Futbol Milli Takımı  kaptanı Osman Çakmak, Ankara’dan karayolu ile memleketine geldi. İlk önce köyüne uğrayan Osman Çakmak ardından babası Ömer Çakmak’ın tedavi gördüğü Tokat Devlet Hastanesi’ne giderek sağlık durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı. Üzgün olduğu gözlenen Çakmak açıklama yapmadı.

Çiftin evine pencereden girerek sağlık ve jandarma ekiplerine haber veren komşuları Ömer Keskin, ”Mutfağın penceresini tornavida ile açarak içeriye girdim. Salonda Sultan ve Ömer çiftini yerde gördüm. Hemen jandarma ve sağlık ekiplerine haber verdik” diye konuştu.

‘ACIMIZ BÜYÜK’

Hastane çıkışında basın mensuplarına açıklamada bulunan Ampute Futbol Milli Takımı kaptanı  Osman Çakmak, “Hep söylediğimiz buydu. Milli takım kampı, Avrupa Şampiyonası derken anne ile babayla ilgilenme fırsatımız olamadı. Acımız büyük. Büyük bir devletiz. Babam şu an yoğun bakımda tedavi görüyor. İnşallah Cenabı Allah iki acıyı bir arada yaşatmaz. Allah her şeyin hayırlısını versin. Tüm yetkililer burada, herkes sefer oldu” dedi.

TFF’DEN OSMAN ÇAKMAK’A BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Tokat’ın Zile ilçesinde, sobadan sızan gazdan zehirlenerek hayatını kaybeden Ampute Futbol Milli Takımı’nın kaptanı Osman Çakmak’ın annesi Sultan Çakmak için başsağlığı mesajı yayımladı.

TFF’den yapılan açıklamada, olay sonrası anne Çakmak’ın hayatını kaybettiği, baba Ömer Çakmak’ın ise hastanede tedavi altında olduğu hatırlatılarak, “Merhume Sultan Çakmak’a Allah’tan rahmet; Osman Çakmak, ailesi ve tüm sevenlerine başsağlığı, babası Ömer Çakmak’a acil şifalar dileriz.” denildi.

Yayınlanma Tarihi:11:53,