SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alanyaspor Galatasaray maçı sonrası Sergen Yalçın’dan açıklamalar: ‘Galatasaray’ın pozisyonu yoktu’

Aytemiz Alanyaspor Galatasaray maçı sonrasında Sergen Yalçın karşılaşmayı değerlendirdi. Sergen Yalçın, "Rakibe çok az sayıda pozisyon verdik. Galatasaray da iyi savundu, biz de iyi savunduk. Biz aslında çok ofansif takımla çıktık. Ama oyuncularımız alan kapatmayı iyi yaptılar. Galatasaray'ın attığı golün dışında bir pozisyonu ya vardır, ya yoktur" dedi.

Güncellenme: 22:52, 02/02/2019
Alanyaspor Galatasaray maçı sonrası Sergen Yalçın’dan açıklamalar: ‘Galatasaray’ın pozisyonu yoktu’

Spor Toto Süper Lig’in 20. haftasında Aytemiz Alanyaspor, konuğu Galatasaray’la 1-1 berabere kalırken maçın ardından Sergen Yalçın karşılaşmayı değerlendirdi. Yalçın, “Takımın oyunundan memnunum. Bireysel performanslardan da memnunum. Sahada güçlü bir görüntü veriyoruz. Rakibe deplasmana geldiğini hissettirmek istedik, bunu çok iyi yaptık. Baskıda kaptığımız toplarda oynamayı da becerdik. Bunlar zor şeyler, bugün hepsini yaptık. Rakibi oynatmadık, rakibi hataya zorladık. Çok hata yaptırdık rakibe” dedi. İLGİLİ HABER Galatasaray ve Fenerbahçe arasında YouTube rekabeti! Galatasaray ve Fenerbahçe arasında YouTube rekabeti!

Ofansif oynadıklarını söyleyen Sergen Yalçın, “Rakibe çok az sayıda pozisyon verdik. Galatasaray da iyi savundu, biz de iyi savunduk. Biz aslında çok ofansif takımla çıktık. Ama oyuncularımız alan kapatmayı iyi yaptılar. Galatasaray’ın attığı golün dışında bir pozisyonu ya vardır, ya yoktur” diye konuştu.

Djalma’nın golü ile ilgili görüşleri sorulan Sergen Yalçın, golü “Djalma’nın attığı gol, senenin golü olabilir. Çok yetenekli bir oyuncu, bu tarz işler yapabiliyor. Yükselen bir performansı var. Oyuncuların zeka ve psikolojik durumları, maç performanslarını etkiliyor” şeklinde değerlendirdi. İLGİLİ HABER Rıdvan Dilmen`den Alanyaspor Galatasaray maçı yorumu: Mitroglou değil Malkoçoğlu olsa... Rıdvan Dilmen`den Alanyaspor Galatasaray maçı yorumu: Mitroglou değil Malkoçoğlu olsa...