SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Tarihi maçın ardından Nurmagomedov ve McGregor’a ağır ceza!

Tarihi maçın ardından Nurmagomedov ve McGregor’a ağır ceza!

Karma dövüş sanatları hafif sıklet unvan maçı sonrasında yaşanan olaylar nedeniyle Rus Khabib Nurmagomedov 9 ay, İrlandalı Conor McGregor 6 ay men cezası aldı.

Nevada Spor Komisyonundan (NSAC) yapılan açıklamada, maç bitiminin ardından iki dövüşçü ve antrenörler arasında yaşanan arbede nedeniyle Rus Nurmagomedov’a 9 ay men ve 500 bin dolar, İrlandalı McGregor’a ise 6 ay men ve 50 bin dolar para cezaları verildiği ifade edildi.

Tarafların cezasının başlangıç tarihi olarak maçın oynandığı 6 Ekim 2018 tarihi belirlenirken, Nevada sınırları içinde şiddet karşıtı düzenlenen bir kampanyaya katılması halinde Nurmagomedov’un cezasının 6 aya düşürüleceği de belirtildi.

Nurmagomedov’un teknik ekibinde yer alan Abubakar Nurmagomedov ve Zubaira Tukhugov ise birer yıl men ve 25 bin dolar para cezası aldı.  Rakibini 4. raunt sonunda mağlup eden Nurmagomedov, şampiyonluk kemerini korumaya devam etmişti.

28 Ocak 2019 Conor McGregor rezil oldu! 20 milyon 800 bin liralık yatını tanıtırken efsanenin ismini yanlış yazdı İrlandalı karma dövüş sporcusu Conor McGregor, yeni yatını tanıtırken büyük bir gafa imza attı. 3 milyon pound (20 milyon 800 bin TL) ödeyerek aldığı yeni yatını sosyal medya hesabından takipçileri ile paylaşan Conor McGregor'ın, efsane boksör Muhammed Ali'nin ismini yanlış yazması alay konusu edilmesine neden oldu. İlgili Haberi Oku