SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen’den Fenerbahçe-Yeni Malatyaspor maçı değerlendirmesi

NTV'de yayınlanan "Yüzde 100 Futbol" programında yorumculuk yapan Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe-Evkur Yeni Malatyaspor maçıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu

"Türkiye'de herkesin konuştuğu tek şey Fenerbahçe. Fenerbahçeli olup da bizi gördükleri zaman 'Nasılsın hocam' dedikten sonraki ilk cümle bu oluyor zaten. Bazen nasılsını da geçiyorlar. Fenerbahçe bir hayat oldu. Devamlı öyledir ama bu yılki performans insanların dengesiyle de oynadı"
"Bir takım düşünün hadi sezona kötü başladı, teknik direktör başarılı olmadı, yardımcısı da iyi değildi. Ersun hoca geldi Erzurumspor maçında 2-0 öne geçti olmadı 2-2 bitti."
"Fenerbahçe taraftarının saha dışındaki halini bir düşünün. Arada Ümraniye travması var. Bu hafta öne geçiyorsunuz, yiyorsunuz, bir daha atıp yine yiyorsunuz. Üstüne penaltı kaçırıyorsunuz. Ya Allah aşkına Fenerbahçe taraftarının ruh halini düşünebiliyor musunuz?"
"Kardiyologların en iyi müşterileri. Psikologlar yırttı da kalp sağlığında sıkıntı olanlar için de iyi değil. Oyunun son hücumunda yine gol yemek üzeresiniz. Fenerbahçeli stadı terk edemiyor."
"Orta geliyor, Volkan boşa çıkacak, kafayı vuracak. O anda insanların ruh halini düşünebiliyor musunuz? Herkese nasip olmaz bu. Size rahat rahat maç bitirtmeyiz diyorlar. Çekirdek falan yemeyin son dakikada bir heyecan yaptırırız diyorlar."
"Fenerbahçe taraftarı gerçekten büyük bir taraftar. Sanki hiçbir şey yaşanmamış gibi, şampiyonluğun en büyük adayı değilmiş gibi, Ümraniye'ye değil de Barcelona'ya mağlup olmuş gibi, transferler istenildiği gibi olmamasına rağmen destek verdiler. Bir 3 puanını 2.9'unu taraftara, geri kalana Dirar'a veriyorum."
"Hem goldeki kafa topu hem de çizgiden çıkartırkenki pozisyon nedeniyle Sadık çok önemli müdahaleler yaptı. Penaltı pozisyonunda Ali Palabıyık VAR'a gitmeliydi ve tekrarlatmalıydı."
"Daha önceki haftalarda Harun'un kurtardığı ve tekrarlanmayan bir penaltı vardı, o da tekrarlanmalıydı. Bu akşam hem Fenerbahçe hem de Malatyalı oyuncular penaltı kullanılırken içeri girdi."
"Dirar baskı yaptı korner oldu. Valbuena iyi korner kullandı, Sadık iyi çıktı, Mehmet iyi kovaladı ve 3-2 oldu. Moses bek falan oynamaz. Taraftarın olağanüstü, saygı duyulacak şekilde sahiplenmesiyle her şeye rağmen Malatya şampiyonluk yarışında olan bir takım. Ellerinden geleni de yaptılar."