SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor yazarlarından Göztepe-Galatasaray maçı değerlendirmesi

Spor yazarları Galatasaray'ın 1-0 kazandığı Göztepe karşılaşması sonrasında değerlendirmelerde bulundu.

OSMAN ŞENHER (Milliyet) ---> "Son senelerde böyle bataklık gibi ağır bir sahada oynanmasına rağmen, iki takımın da kaliteli futbol sergilediği bir maç izlemedim. Önce yenilen takımdan bahsedeyim..."
"Hiç kimse Göztepe’yi küçümsemesin. Kemal Özdeş, Galatasaray’ı yenmek için sahada futbolcularına her türlü versiyonu denettirdi. Galatasaray ise Ankaragücü maçındaki saha bütünlüğünü, ortaya koyduğu o müthiş mücadeleyi futbol adına üstüne koyarak oynadı."
"Linnes gerçekten çok büyük bir futbolcu. Hem defansif anlamda, hem de hücumda o kadar özverili oynuyor ki, gerçekten bu futbolcuya çok saygı duyuyorum"
ŞANSAL BÜYÜKA (Milliyet) ---> "Galatasaray, Süper Lig’in en hızlı, en çabuk hücum eden, en deparlı takımı... İzmir’de eşine az rastlanır yağmur, Bornova Stadı’nın zeminini, özellikle bazı bölümlerini adeta “göle” çevirince, Galatasaray’ın hızı, deparı, çabukluğu , hiçbir şeyi kalmadı."
"Doğa koşulları adeta Galatasaray’a “Bariyer” kurdu. Buna rağmen hızı kesilmiş olsa da, sahanın bazı bölümlerinde depar yerine kulaç atmak zorunda kalsa da kazanmayı başardı"
"Fatih Terim uzun bir aradan sonra sahaya, takımın başına döndü. Kaptan yokken yalpalayan, dümeni ve düzeni bozulan Galatasaray’ın bundan sonra bu kadar hasara uğrayacağını düşünmüyorum. Hep söyledim, gene söylüyorum, Galatasaray benim en iddialı şampiyon adayım."
YASİN YILDIRIM (Sözcü) ---> "Yönetimin transfer beceriksizliği, Fatih Terim’in elini kolunu bağlasa da, Galatasaray bir şekilde ayakta kalmayı başarıyor. Sarı-kırmızılı takımın, Göztepe gibi ligin en zor deplasmanlarından birinde, yedek kulübesinde hücumcu olarak sadece Muğdat var! Bunun izahı yok, olmamalı da. Yönetimin önüne transfer süreceinde ‘Profesyonel dünyanın umulmadık bariyerleri’ çıkabilir ama dün Sinan Gümüş’ün golü olmasaydı, Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak o bariyerin altında kalmıştı."
"Galatasaray geçen haftadan sonra dün de fizik olarak diri gözüktü. Marcao’ya ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Brezilyalı futbolcu, kısa sürede takıma uyum sağlarken, kademeye girişlerleri ve konsantrasyonuyla sarı- kırmızılı savunmayı toplayacak bir görüntü verdi. Ankaragücü maçındaki Feghouli-Mariano sağ kanat atakları dün de Sinan Gümüş’e asist olarak döndü."
"Sinan Gümüş ise forvet bekleyen Fatih Terim’in imdat çekici oldu. Doğru koşuyu yaparak, rakipten seken topa refleks göstermesi kolay değildi. Bir futbolcu, üzerinde ciddi bir baskı varken, kendisine verilen şansı ancak bu kadar iyi kullanabilir. İlk devrede çok eleştirilen genç futbolcu kocaman bir alkışı hak etti. İdeal kadrosunu bulan Galatasaray’ın nokta bir forvete ihtiyacı var. Olmazsa, şans kapıyı her zaman çalmaz."