SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emiliano Sala hayatta mı? Dünyayı şoke eden olayla ilgili tüm detaylar…

Nantes'dan Cardiff'e transfer olan Emiliano Sala'yı taşıyan uçağın hâlâ bulunamaması kalan son ümitleri de tüketiyor. Sala, geçtiğimiz gün Nantes'dan takım arkadaşlarıyla vedalaştıktan sonra İngiltere'ye doğru yola çıktı. Emiliano Sala'nın da içinde bulunduğu uçak, havalandıktan bir süre sonra Manş Denizi üzerinde ortadan kayboldu. Dört gündür kendisinden haber alınamayan Emiliano Sala ile ilgili tüm gelişmeler haberimizde...

İngiltere Premier Lig ekibi Cardiff City'nin dört gün önce transfer ettiği Arjantinli santrafor Emiliano Sala'nın da bulunduğu uçaktan hala haber alınamıyor.
Pazartesi gecesi Fransa'nın Nantes şehrinden Galler'in başkenti Cardiff'e hareket eden Piper Malibu marka jet ile irtibat, Manş Denizi'nde bulunan Guernsey Adası yakınlarında kesildi.
İngiliz Kraliyet Sahil Güvenlik birimleri, kaybolan uçağın kurtarma alanları içinde olmadığını ancak yardım için iki helikopter gönderildiğini belirtti.
Büyük Britanya Meteoroloji Servisi ise uçuş sırasında hava durumunun ve rüzgar hızının çok kötü düzeyde olmadığı ancak arama çalışmaları esnasında yağış ve rüzgar hızının yükseldiğini paylaştı.
Guernsey polis teşkilatından yapılan açıklamada, Sala'nın da içinde bulunduğu kayıp uçakla ilgili araman faaliyetine yeniden başlandığı bildirildi.
Arama kurtarma çalışmaları için "Channel Adaları, İngiltere ve Fransa'nın katılımıyla yapılan 15 saatlik aramada suda bazı nesnelere rastlandı." ifadesi kullanıldı.
"Bunların herhangi birinin kayıp uçağa ait olduğunu teyit edemiyoruz. Yolculara ait hiçbir iz bulamadık. Suya iniş yapmışlarsa hayatta kalma şansları bu aşamada maalesef çok az." değerlendirmesinde bulunuldu.
Fransa'nın Nantes kentinde akıbeti henüz belli olmayan Sala için çok sayıda kişi meydanlarda toplandı. Meydanlarda toplanan kişiler ellerinde Sala'nın fotoğraflarını taşıdı ve meydana çiçekler bıraktı.
Uçağı ile radar bağlantısı kopan ve iki gündür kayıp olan Emiliano Sala hakkındaki üzücü haberler manşetlerde yer alırken Ronaldo’nun kendi lüks uçağından gülerek paylaştığı selfie tepkiye neden oldu.
Ronaldo, futbol dünyasını şoka sokan trajediye kayıtsız kalarak içinde ‘uçak ve gülücük emojisi’ olan mutlu bir paylaşımda bulundu. Lineker, “Bu tweet’i atmanın günü bu değil. Gerçekten değil. Belki bilgisi yoktu ama biri onu uyarabilirdi” derken, bir başka sosyal medya kullanıcısı, “Biraz tevazu bugün iyi olabilirdi. Uygun kaçmadı” diye yazdı.
“Beni bulamazlarsa biliyorsunuz, çok korkuyorum" ------ Sala'nın uçağının kaybolmasının ardından Nantes’tan takım arkadaşı Uruguaylı Diego Rolan’a gönderdiği ses kaydı yayımladı. Kayıtta, Sala'nın, “Düşecekmiş gibi görünen bir uçaktayım ve Cardiff'e gidiyorum, çılgınlık. Yarın başlamış olacağız, öğleden sonra yeni takımımdaki çocuklarla antrenmana başlayacağız. Bakalım neler olacak. Kardeşlerim sizler nasılsınız? İyi misiniz? 1.5 saat içinde benden haber alamazsanız, beni arayacak birini gönderecekler mi bilmiyorum çünkü beni bulamazlarsa biliyorsunuz. Çok korkuyorum" sözleri dikkat çekiyor.
“Hiçbir şey bilmiyorum, inanamıyorum, çaresizim” ------ Sala’nın babası Horacio ise, "Hiçbir şey bilmiyorum. İnanamıyorum, çaresizim. Herkes için şaka gibi. Bildiğim tek şey küçük bir uçakta olduğu. Uçağın kontrolden çıktığını söylüyorlar. Ne olduğunu bilmiyorum” dedi.
Sala’nın kız arkadaşı mafyayı suçladı: “Kaza olduğuna inanmıyorum” ------ Öte yandan Sala’nın kısa bir süre önce ayrıldığı kız arkadaşı Berenice Schkair olayla ilgili futbol mafyasının araştırılmasını talep etti. 27 yaşındaki model, "Futbol mafyası araştırılmalı, çünkü bunun bir kaza olduğuna inanmıyorum. Aileye saygısızlık etmemek için beklemeyi tercih ederim. Ama birkaç gün içinde söyleyeceklerimi söyleyeceğim” diye konuştu.