SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Garaj’ talebi reddedilen Cristiano Ronaldo mahkemeye ön kapıdan girdi… Cezası belli oldu

Cristiano Ronaldo, hakkında vergi kaçırmak suçundan açılan davanın ilk duruşmasına katılmak için Madrid'e geldi. Mahkeme binasına garajdan girme talebi reddedilen Cristiano Ronaldo, sevgilisi Georgina Rodriguez ile birlikte binaya ön kapıdan giriş yaptı. Portekizli yıldızın rahat ve neşeli tavırları dikkat çekti. Mahkeme, yaklaşık bir saat süren duruşmanın ardından Cristiano Ronaldo'nun cezasını belirledi.

Juventus'un Portekizli dünya yıldızı Cristiano Ronaldo hakkındaki vergi kaçırma suçlamasıyla ilgili dava Madrid'de başladı.
Basınla karşılaşmamak için mahkeme binasının garajını kullanma talebi reddedilen Cristiano Ronaldo, salona ön kapıdan girdi.
Sevgilisi Georgina Rodriguez ile birlikte davanın görüleceği mahkeme binasına gelen Cristiano Ronaldo'nun rahat ve neşeli tavırları dikkat çekti.
Madrid İl Mahkemesi, Ronaldo’nun avukatı tarafından sunulan mahkemeye giriş ve çıkışta bina içindeki garajın kullanılması talebini reddetmişti.
Mahkeme başkanı Juan Pablo Gonzalez, Ronaldo’nun tanınmış biri olmasına ve mahkemeye gelişinde güvenliğinin garanti edilmesine rağmen bina içindeki garajı kullanma isteğiyle ilgili, hiç kimseye özel bir prosedür uygulanmadığını açıklamıştı.
Maliye ve savcılığın hazırladığı iddianameye göre, 2011-2014 yıllar arasında dört ayrı mali suç işlemekle ve 5,7 milyon avroluk vergi kaçırmakla suçlanan Ronaldo mahkemeye kız arkadaşı Georgina Rodriguez ile birlikte geldi.
Güvenlik için iki İspanyol polisinin eşlik ettiği Ronaldo, yaklaşık 1 saat mahkemede kaldı.
Portekizli futbolcu, mahkeme binası önüne gelen küçük bir hayran grubunu selamlayarak, imza verdi.
Mahkeme kaynakları tarafından gazetecilere yapılan açıklamada, savcılık tarafından hakkında iki yıl hapis ve toplamda 18,8 milyon avro para cezası talep edilen 33 yaşındaki Ronaldo'nun suçlamaları kabul ettiği, anlaşma yoluyla sadece para cezası ödeyerek davayı kapattığı bilgisi verildi.
Mahkemenin Ronaldo'ya 23 ay hapis ve toplamda 18,7 milyon avro para cezası verdiği ancak Portekizli futbolcunu iki yıldan az ceza aldığı için cezaevine girmeyeceği ifade edildi.
Cezası ertelenen yıldız futbolcu, tekrar suç işlemediği takdirde hapis cezasını çekmeyecek.
Portekizli yıldız, mahkeme çıkışı gazetecilere yaptığı açıklamada "Her şey mükemmel" yorumunda bulundu.
Real Madrid takımında 2009-2018 yılları arasında forma giyen ve 10 Temmuz 2018'te İtalya'nın Juventus takımına transfer olan Ronaldo, imaj haklarından elde ettiği gelirleri off-shore hesaplarında tutarak vergi kaçırmakla suçlanıyordu.
Ronaldo, Madrid'deki davadan sonra İtalya'ya dönmek üzere özel bir araçla havaalanına gitti.