SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Koray Şener Barış, Dostluk ve Kardeşlik Parkı’ açıldı! Ersun Yanal ve Ali Koç da oradaydı…

Spor Toto Süper Lig’in 11'inci haftasında, Türk Telekom Stadı’nda oynanan Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Koray Şener’in adının yaşatılacağı "Koray Şener Barış, Dostluk ve Kardeşlik Parkı” Yalova’da açıldı.

Parkın açılışına, Başkan Ali Koç, Yönetim Kurulu Üyeleri Turhan Şahin, Mustafa Kemal Danabaş, Metin Sipahioğlu, Selahattin Baki, Esra Nazlı Ercan, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Teknik Direktör Ersun Yanal ve Futbol A Takımı Kaptanları ile Koray Şener’in ailesi, Beşiktaş'taki terör saldırısında hayatını kaybeden Berkay Akbaş'ın ailesi ve Yalova halkı katıldı.
Açılış töreninde konuşan Başkan Ali Koç, “Sayın Başkan teşekkürler. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak Ersun Hocadan rica ettik, Bursaspor deplasmanından önce takımı buraya getirebilir mi diye, sağ olsun bizi kırmadı. Ama ne yazık ki hep beraber Fenerbahçe sevgisini yaşayamayacağız. Kaptanlarımız, hocamız otobüsten inebildiler. Geri kalan arkadaşlarımız otobüsteler."
"Neden biz buradayız? 4 Kasım Pazar günü Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde Koray kardeşimizi ebedi yolculuğuna uğurlamıştık. O gün cenaze töreninden İstanbul’a geri dönerken Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman beni aradı ve bu fikrini bize iletti. Koray’ın adını bu parkta yaşatmak istediğini söyledi ve biz de çok iyi bir fikir olduğunu ifade ettik. Bu parkın düzenlenmesinde emeği geçen herkese başta Vefa Başkan olmak üzere tüm belediye çalışanlarına da teşekkür etmek istiyorum."
"Koray kardeşimiz özel bir insandı. Atatürk sevgisi, Fenerbahçe sevgisi, kardeşliği, insanlığı, kitaplara olan aşkıyla her zaman kalbimizde yaşatacağımız, unutmayacağımız genç bir arkadaşımızdı. Genç yaşında bizlere veda etti. Ama sadece o değil, burada Sayın Belediye Başkanımız da çok genç yaşta oğlu Özgün’ü kaybetti. Bununla beraber burada acılar insanları birleştirir"
"Burada başka bir ailemiz daha var. Berkay kardeşimizin ailesi de burada. Berkay, Sinop Üniversitesi’nde okurken İstanbul’a geldiği bir anda Beşiktaş’taki Vodafone Stadı’nda yaşanan terör eyleminden sonra tesadüfen oradan geçmekteyken hayatını kaybetti. Bu güzel, pırıl pırıl, tertemiz, Fenerbahçe sevdalısı ve Fenerbahçe aşkıyla yanıp tutuşan ama Fenerbahçe aşkından öteye herkese örnek olacak değerlere sahip bu üç genç arkadaşımızı burada hepimiz rahmetle analım. Onların bıraktığı güzel örnekleri yaşatalım ve Sayın Başkanımızın dediği gibi barış, dostluk, kardeşlik bu parkta yaşayacak. Onların güzel anılarıyla burada çocuklar oynasınlar, keyif alsınlar."
"Nasıl ki bir parkta bir çocuk salıncaktan düştüğü zaman parklara küsmüyorsa bu acıyı yaşayan aileler de hayata küsmeyecekler, hayata sıkı sıkı sarılarak yaşamaya devam edecekler. Allah onlara güç kuvvet versin, Allah kimseyi evlat acısıyla sınamasın, evlat acısı yaşatmasın. Ancak bunu yaşayanlar bilirler. Biz de Fenerbahçe Spor Kulübü olarak elimizden geldiği kadar bu kardeşlerimizin ailelerini desteklemeye, moral vermeye çalışıyoruz. Ama bir şey var ki, Allah’ın takdiri demekten fazla da yapacak bir şeyimiz yok. Ama yine de bu acıları atlatmak için Allah herkese güç veriyor"
"Hayata sıkı sıkı sarılıp, hayatımızı devam ettirmemiz lazım. Fenerbahçe Futbol A Takımı, Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Fenerbahçe camiası burada. Fenerbahçe sevgisi bambaşka bir duygudur, bambaşka bir değerdir. Fenerbahçe sevgisi şartlar ne olursa olsun bitmez. Bu üç kardeşimiz de hayatlarında Fenerbahçe sevgisini en üst seviyede yaşayan kardeşlerimizdi. Dediğim gibi bu üç aile bugün burada ve bu park açılışında beraberler."
"Acılar bazen insanları birleştirir. Sizlerin de dostluğunuz, beraberliğiniz, birbirinize olan desteğinizle ebediyen yaşasın. Allah size kuvvet versin. Bu parkın açılışına buraya geldiğiniz için hepinize teşekkür ederiz. Bu park da Yalovalı çocuklar için güzel anılarla, mutlulukla ve kahkahayla dolu bir park olsun. Sayın Başkan her şey için teşekkür ederiz, sağ olun var olun.” dedi.
Teknik Direktör Ersun Yanal ise emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti ve sözlerini şu şekilde noktaladı: “Sayın Başkan, Değerli Fenerbahçeliler hepinizi saygıyla selamlıyorum. Merhumların adlarının burada yaşaması için yapılan bu organizasyonda, özellikle çocukların farklı kitap ihtiyaçlarını karşılayacak bu organizasyonda bulunmaktan dolayı çok mutluyuz. Bir taraftan da üzülüyoruz keşke onlar yaşasaydı. Ama en azından adları yaşayacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Herkesi saygıyla selamlıyorum.”
Konuşmaların ardından "Koray Şener Barış, Dostluk ve Kardeşlik Parkı”nın açılışı gerçekleşti.
Son olarak kaptan Volkan Demirel, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'a imzalı forma takdim etti.