SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cihat Arslan: Utanç yaşıyorum!

Spor Toto Süper Lig'de Beşiktaş'a 3-1 mağlup olan Akhisarspor'da teknik direktör Cihat Arslan maç sonu kural ihlali ile ilgili konuştu. Arslan, "Bu kural hatası yakışmadı, maça gölge düşürdü. Utanç yaşıyorum" dedi.

Güncellenme: 09:36, 19/01/2019
Cihat Arslan: Utanç yaşıyorum!

Spor Toto Süper Lig’de Beşiktaş’a 3-1 mağlup olan Akhisarspor’da teknik direktör Cihat Arslan maç sonu kural ihlali ile ilgili konuştu.

“Ciddi bir hata yaşandı”

“13 yabancı teknik ve idari hata. Bu maçın, her şeyin önüne geçer. Bunun için üzgünüz. Kayserispor maçına gittik, geldik, son dakikada transferler, karmaşa yaşanırken, ciddi bir hata yaşandı. Bunun bir sorumlusu olur. Ben de dahil biri bunun hesabını öder.”

“Sorumluluğu ben üstlenmek zorundayım”

İnsan hata yapar ama bu ciddi bir şey. Bunu başkan ve yönetimle değerlendireceğiz. Maçla ilgili artık ne söylesek boş. Teknik direktör benim ve sorumluluğu ben üstlenmek zorundayım.”

“Utanç yaşıyorum”

“Bu kural hatası yakışmadı, maça gölge düşürdü. Bazen kaybederken, kazanırsınız. Bugün bunu başardık ama bu hatayı üstlenmek zorundayım. Bugün çok gülemedim, utanç yaşıyorum.”

İLGİLİ HABER Akhisarspor Başkanı kural hatasını açıkladı! Akhisarspor Başkanı kural hatasını açıkladı!

Arslan, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, karşılaşmayı değerlendirecek bir durumun olmadığını, yapılan hatanın her şeyi örttüğünü belirterek, şunları kaydetti: “Türkiye’nin gündemine oturduk. Hem teknik açıdan hem idari açıdan sıkıntılı durum söz konusu. Hatalarla yüzleşmek ve yaşamak zorundasınız. Kayserispor maçından sonra zor şartlarda, eksik takımla çalışıyoruz, son dakika transferleri… Bunların hepsi mazeret olabilir. Üç kaleciyi kadroya aldık, yerli az, yabancı fazlaydı. Ancak sonuçta hem idari hem teknik bir hata var. Kendi ekibim de dahil, ben de dahil olmak üzere. Bu işin birinci adamı biziz kulüpte. Bu hatayı üstleniyorum ve bundan da utanç duyuyoruz. Bizim için zor bir durum yani maçın da önüne geçti, mücadelenin de skorun da önüne geçti.”

Maçın ikinci yarısına iyi başladıklarını kaydeden Arslan, “Bazen yenilirken de kazanırsınız. Takım öz güvenini kazanır. İyi oynarsın, mağlup olursun, karşında büyük takım var. Maçla ilgili ne söyleyeceksem havada kalacak bir akşam. Onun için teknik olarak sadece sorumlu bir insan olarak, bu işin sorumluları ben de dahil olmak üzere bunun hesabını vermesi gerekiyor.” diye konuştu.

İLGİLİ HABER Akhisarspor Beşiktaş maçı sonrası Şenol Güneş`ten Dorukhan Toköz açıklaması Akhisarspor Beşiktaş maçı sonrası Şenol Güneş`ten Dorukhan Toköz açıklaması

Yaptıkları hatayla ilgili futbolculara bir şey söylemediklerini dile getiren Arslan, hatadan devre arasında haberdar olduklarını aktardı.

Arslan, Akhisar Belediyespor Kulübü Başkanı Hüseyin Eryüksel’in Akhisar Belediye Başkan Adayı olarak açıklandığının sorulması üzerine, kendi ağabeyinin de bir başka belediye başkanlığına aday olduğunu belirterek, “Bir kere sevindik ama ciddi şekilde de üzüldük, skordan çok daha üzecek bir durum. Bu gece bizim için kara bir gece ama Hüseyin Başkan’a başarılar.” ifadelerini kullandı.