SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Trabzonspor’dan flaş transfer yasağı açıklaması!

Trabzonspor’dan flaş transfer yasağı açıklaması!

Trabzonspor, transfer yasağının 31 Ocak 2019 tarihine kadar kaldırılmayacağını açıkladı.

Trabzonspor resmi siteden yapılan açıklama şöyle;

San Lorenzo kulübünden transfer edilen Emmanuel Mas'ın en geç 2017 yılının sonuna kadar ödenmesi gereken bonservis taksitlerinden 1.000.000-€'luk kısmının ödenmemesi nedeniyle alacaklı kulüp FIFA'ya başvurmuştu. Söz konusu borç mevcut yönetim kurulumuz döneminde ödenirken FIFA, kulübümüze ilgili dosyadan dolayı transfer yasağı cezası vermiş, bu yasağı da 1 yıl süreyle askıya almıştı.

Gelinen süreçte ise, Milan Kulübü'nden 2017-2018 sezonunda toplam 11.000.000-€ Euro karşılığında transfer edilen ve ilk taksitleri de mevcut yönetim kurulumuz döneminde ödenen Jose Ernesto Sosa ile Juraj Kucka'nın ikinci bonservis taksiti olan 2.200.000-€'nun ödenmemesi sonucunda söz konusu kulüp FIFA'ya başvurmuştur. FIFA, Milan Kulübü'nün başvurusu sonrasında askıda beklettiği transfer yasağını uygulamaya koymuştur. Geçtiğimiz hafta itibariyle Milan Kulübü'nün şikayetine konu olan 2.200.000-€'nun ödenmesine rağmen FIFA tarafından verilen bu karar kaldırılmamıştır.

Başkanımız Sayın Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulu üyelerimizin yasağın kaldırılmasına yönelik gerek yurt içi gerekse yurt dışındaki hukuk firmalarıyla birlikte FIFA ve CAS'a yaptığı itirazlar ne yazık ki kabul edilmemiştir. Sadece bir transfer döneminde geçerli olmak üzere; yani içinde bulunduğumuz kış transfer döneminde kulübümüzün transfer penceresi 31.01.2019 tarihine kadar kapalı olacaktır.

17 Ocak 2019 Fenerbahçe Başkanı Ali Koç `Camiaya Sesleniş` programında çarpıcı açıklamalar yaptı FB TV'de yayınlanan 'Camiaya Sesleniş' programında konuşan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, taraftarların merak ettiği son gelişmelere dair bilgiler verdi. Ersun Yanal'ın göreve gelmesinden Fenerbahçe'nin ekonomik konumuna, kadro dışı kalan ve affedilen futbolculardan transfer edilmesi gündemde olan futbolculara kadar bütün açıklamalarını 'SKOR' olarak sizlere aktardık. İşte Ali Koç'un açıklamaları... İlgili Haberi Oku