SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşkence gören fitness modelinin görüntüleri dünyayı şoke etti: Sessiz kalmayın

Kolombiyalı fitness modeli ve sporcu Estefania Pereira, sevgilinden gördüğü şiddeti tüm dünyaya fotoğraflarla duyurdu, diğer şiddet mağduru kadınlara güçlü mesajlar verdi...

Ünlü fitness modeli Estefania Pereira sevgilisinin ona 2 yıl boyunca işkence yaptığını duyurdu. Instagram'da 264 bin takipçisi bulunan Kolombiyalı sporcu diğer kadınlara şiddete hiçbir şekilde razı gelmemeleri çağrısında bulundu.
Pereira'nın sosyal medyada paylaştığı şiddet sonrası fotoğraflar hayranlarını şoke etti. Fotolarda modelin göğsünde, kollarında, bacaklarında, ellerinde ve hatta saçlarında işkencenin izleri görülüyordu.
27 yaşındaki fitness modeli şiddet gören diğer kadınlara güçlü bir mesaj gönderdi: "Ölü gibi hissediyordum ama artık hayata daha farklı bakabiliyorum. Hayata daha çok değer veriyorum. Kendimi seviyorum ve saygı duyuyorum"
"Bugün bu görüntüleri yayınlayabiliyorum çünkü daha sağlıklı hissetmeye başladım. Yüreğim daha yeni iyileşebildi. Hikayemi anlatmak kadar kalbimi de açmak istedim. Biliyorum ki birçok kadın bunu yaşıyor ve korkudan dolayı sessiz kalıyor. Umarım bu paylaşım gözlerini açmalarına yardımcı olur. Hayat mutsuz geçirmek için çok kısa."