SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Willian futbola başlama hikayesini anlattı! ‘Bir sabah annem…’

Chelsea'nin Brezilyalı yıldızı Willian, "Hayaller ve Zaferler" adlı belgesel serisinin ilk filmi için kamera karşısına geçti ve kendisiyle ilgili pek fazla bilinmeyen gerçekleri anlattı. Tecrübeli kanat oyuncusu futbola başlama hikayesinden ilginç anekdotlar aktardı.

Güncellenme: 10:42, 11/01/2019
Willian futbola başlama hikayesini anlattı! ‘Bir sabah annem…’

SKOR DIŞ HABERLER / İngiltere Premier Lig takımlarından Chelsea’nin yıldızı Willian, futbol kariyerine başladığı günlerle ilgili hiç duyulmamış hikayeler anlattı.

“Hayaller ve Zaferler” adlı belgesel serisi için kamera karşısına geçen 30 yaşındaki kanat oyuncusunun çocukluk günleri ve futbola başlama hikayesi ele alındı.

Sabahtan akşama kadar futbol oynadığı bir günün sonrasında başına gelen olayı anlatan Willian, “Annem okula gitmem için beni uyandırmaya geldi. Ancak ayağımı yere koymayı denediğimde başaramadım. Ayağımın kırık olduğunu ancak o sırada fark ettim. O zaman bile futbol oynamaya devam ettim. Hayatımdaki her şey futbol oynamakla ilgili” ifadelerini kullandı.

Henüz 6 yaşındayken Ribeirao Pires takımının altyapısına giren Willian’ın kendisini çabuk geliştirdiğini belirten babası, “Her gün televizyonda gördüğü şeyleri yapmaya çalışıyordu. Yer ve zaman fark etmiyordu” şeklinde konuştu.

Willian’ın ilk lisansı

“PENCERELERİ KIRIYORDUM”

Evde futbol oynadığı zaman kırdığı camlar nedeniyle ailesine zor anlar yaşattığını dile getiren ve bunu tebessümle anlatan Willian, “Ben evdeki pencereleri kırdıkça annem onları tamir ediyordu. Sonunda plastikle kaplamaya başladı çünkü daima camları kırıyordum ve yeniden yaptırması pahalı oluyordu” diyerek çocukluk günlerine dair anılarını paylaştı.

Babasıyla birlikte yaptığı antrenmanlara değinen Willian, “Küçük yaşlarda babam bana antrenman yaptırırdı. Sol ayağımın gelişmesi için çalışma yaptırırdı ama sol ayağımı kullanmayı hiç sevmiyordum. Sadece sağ ayağımı kullanabiliyordum” dedi.

Willian’ın babası, yıdlız futbolcuyu yetiştirirken ekonomik olarak zorluklar yaşadıklarını dile getirdi.