SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
TBF Disiplin Kurulu’ndan Micheal Eric’e 5 maç ceza

TBF Disiplin Kurulu’ndan Micheal Eric’e 5 maç ceza

TBF Disiplin Kurulu, Darüşşafaka Tekfen oyuncusu Micheal Eric'e 8 maç men cezası verirken, haksız tahrik ve oyuncunun samimi davranışlarından dolayı cezayı 5 maça indirdi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, Darüşşafaka Tekfen oyuncusu Micheal Eric’e 5 maç men cezası verdi. TBF’den yapılan açıklamaya göre, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde Darüşşafaka Tekfen ile Türk Telekom arasında oynanan karşılaşmada rakiplerine yönelik hareketlerinden dolayı kurul, Eric’e 8 maç ceza verilmesini kararlaştırdı.

Kurul, haksız tahrik ve oyuncunun samimi açıklamalarından dolayı bu cezayı 5 maça düşürdü. Eric’e, ayrıca 84 bin 375 lira para cezası uygulandı. Disiplin Kurulu, Darüşşafaka Tekfen yöneticisi Cem Uğur Yelkalan’a ise 18 bin 750 lira para cezası verdi. Kurul, Beşiktaş Kulübünün 8 bin 750, Türk Telekom oyuncusu Kaya Peker’in de 15 bin lira para cezası almasını kararlaştırdı. 08 Ocak 2019 Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi | Darüşşafaka Tekfen 94-87 Türk Telekom Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 14'üncü hafta mücadelesinde Darüşşafaka Tekfen kendi sahasında Türk Telekom'u 94-87 yendi. Maçta Ender Arslan'ın Micheal Eric'e yaptığı faulden sonra Eric sinirlerine hakim olamadı ve elindeki topu Ender Arslan'a fırlattı. Daha sonra üzerine gelen Metin Türen'e de kafa atan Eric, oyundan atıldı. Eric maçın ardından Twitter üzerinden özür diledi. İlgili Haberi Oku