SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzon’un son gözbebeği Berkay Sefa Kara!

Trabzonspor'da teknik direktör Ünal Karaman'ın son gözdesi Berkay Sefa Kara bordo mavililerin Antalya kampında dikkatleri üzerine çekti. Fenerbahçe altyapısından gelen 20 yaşındaki genç futbolcu sosyal medyanın da en çok konuştuğu isim oldu.

Ümit GENÇ
Güncellenme: 13:56, 10/01/2019
Trabzon’un son gözbebeği Berkay Sefa Kara!

Türkiye’de özellikle son dönemde vitrine çıkardığı genç oyuncularıyla dikkat çeken ve bu alanda Süper Lig’in önderliğini üstlenen Trabzonspor’da yeni bir yıldız adayı daha parlıyor…

Sezonun ilk yarısında U21 takımı ile önemli işlere imza atarak teknik direktör Ünal Karaman’ın ilgisini çeken Berkay Sefa Karacan Trabzonspor’un Antalya kampına götürüldü. Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun altyapının üzerine titrediği dönemde bir çok genç arkadaşıyla birlikte A takım ile idmanlara çıkan 19 yaşındaki Berkay kampın parlayan yıldızları arasına girdi. Fenerbahçe altyapısında 6 yıl görev aldıktan sonra bedelsiz olarak Ofspor’a giden Trabzon doğumlu Berkay Sefa Kara sezon başında Trabzonspor’a kazandırılarak kendisini 5 yıllığına bordo mavililere bağlayan sözleşmeye imza atmıştı.

FENERBAHÇE’NİN ALTYAPISINDA BÜTÜN KATEGORİLERDE 6 YIL OYNADI

Orta sahanın merkezinde ve kenarlarında oynayabilen 1999 doğumlu genç yetenek ayaklarına olan hakimiyeti, isabetli pas yüzdesi ve süratiyle hazırlık maçlarında vitrine çıkan en önemli isim oldu. 2011 yılında 12 yaşındayken Balıkesirspor altyapısında başlayan kariyerinin ardından Fenerbahçe’ye giden genç oyuncu sarı lacivertlilerin bütün yaş kategorilerinde 6 yıl forma giydi. 2017’de Fenerbahçe’den ayrılarak Ofspor’a bedelsiz olarak gelen Berkay bu sezon Trabzonspor U21 takımında 11 maçta 2 gol kaydetti.

29 KİŞİLİK KADRODAN 19’U ALTYAPIDAN

29 kişilik kamp kadrosunda altyapıdan tam 19 futbolcu ile Antalya’daki çalışmalarına devam eden Trabzonspor’da pilot takım 1461 Trabzon’dan Bahadır Han Güngördü, Yunus Emre Çakır, Serkan Asan, Burak Temur, Yağızcan Erdem, 21 Yaş Altı Takımı’ndan da Ali Osman Karnapoğlu, Berkay Sefa Kara, Koray Kılınç ve Oğuzhan Açıl olmak üzere 10 genç oyuncu kadroya dahil edildi.

İLGİLİ HABER Dört büyüklerin FFP ile imtihanı! En fazla ceza... Dört büyüklerin FFP ile imtihanı! En fazla ceza...

OFSPOR’UN KAZANDIRDIĞI İSİMLER

Bu 10 genç isimden Ali Osman Karnapoğlu ve Berkay Sefa Kara Trabzonspor’a Ofspor’un kazandırdığı en önemli yetenekler oldu. Karadeniz ekibinde, Uğurcan Çakır, Arda Akbulut, Muzaffer Kablan, Hüseyin Türkmen, Hasan Batuhan Artarslan, Murat Cem Akpınar, Abdülkadir Ömür, Yusuf Yazıcı, Abdülkadir Parmak, Abdurrahim Dursun, Bahadır Han Güngördü, Yunus Emre Çakır, Serkan Asan, Burak Temur, Yağızcan Erdem, Ali Osman Karnapoğlu, Berkay Sefa Kara, Koray Kılıç ve Oğuzhan Açıl, altyapıdan kadroda yer alan oyuncular oldu.

Kampı takip eden basın mensuplarından tam not olan Berkay Sefa Kara, sosyal medyada paylaşılan maç görüntülerinden sonra taraftarların en çok konuştuğu isim haline geldi. Gelecek için potansiyeli oldukça yüksek olarak görülen Berkay için Ünal Karaman hemen tüm altyapı oyuncuları için yaptığı uyarıları yaparak ‘önce ayakları yere sağlam basmalı’ diyor.

Yayınlanma Tarihi:13:48,